İSTANBUL (AA) - Kale'nin geliştirdiği taşyünü levhası hafif yapıştırma ve sıva harcı olan "Mantostone", yüzde 40 daha hafif ve daha düşük su emme özelliği ile Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kale, inşaat sektörüne yönelik ürün gamında yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Kale'nin yenilikçi ürünü "Mantostone", ısı yalıtım levhası yapıştırma ve sıva harcında standartların üzerine çıkarak, daha hafif, kolay uygulama ve uzun ömürlü mantolama imkanı sunuyor. 

Şirketin geliştirdiği taşyünü levhası hafif yapıştırma ve sıva harcı olan Mantostone, yüzde 40 daha hafif ve daha düşük su emme özelliği ile Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Yüksek esneklik ve tutunma gücüne sahip, nefes alabilen, hava koşullarına, suya ve darbelere karşı dayanıklılığıyla farklılık oluşturan Mantostone, uygulamada sağladığı kolaylıklarla da yapıştırma ve sıva harcı olarak sektöre yenilik getiriyor.  Mantostone, sahip olduğu yapıştırma+sıva metrekarede 5,5-6 kilogram tüketim değeriyle, standart yapıştırıcı ve sıva tüketimi metrekarede 10 kg olan standart harclara göre, yüzde 40 daha az yapıştırıcı ve sıva harcı kullanma imkanı sunuyor.

Taşyünü ısı yalıtım levhası ile yapılan standart mantolamanın ağırlığı metrekarede 17,5 kilogramlara çıkarken, Mantostone, bu ağırlığı metrekarede 13,1 kilograma çekip, binaya metrekarede  binecek yükün, yüzde 25 daha hafif uygulanmasını sağlıyor.

Kale'nin bu yıl pazara sunduğu Mantostone'un standart yapıştırıcı ve sıvalara göre çok daha kolay ve hızlı uygulama kolaylığı sayesinde, taşyünü levhalar ile daha sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü mantolama yapılıyor. Montostone, daha az tüketim sağlamasının yanı sıra nakliye açısından da avantajlı olmasından dolayı çevreye katkıda bulunuyor.

Anahtar Kelimeler
Kale
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku