Türkiye'de ilk kez Kale tarafından geliştirilen brüt beton görünümlü Betonart ile yapılar özüne dönüyor. Dekoratif sıva, yapıları dinamik ve estetik bir görünüme de kavuşturuyor

 İSTANBUL (AA) - Kalekim bünyesinde faaliyet gösteren Kale, boya ve sıva alanında ürettiği yenilikçi ürünleriyle, tüketiciler ve profesyoneller için kapsamlı çözümler sunuyor. Kale'nin Türkiye’de ilk kez geliştirdiği brüt beton görünümlü, kullanıma hazır sıva Betonart, mekanlar için iyi bir seçenek haline geliyor.  

 Kale'nin açıklamasına göre, kullanıma hazır olarak kova ambalajlarda satışa sunulan Betonart, başka hiçbir katkı malzemesine ihtiyaç duyulmadan, mala ile kolayca uygulanabiliyor ve mekanları estetik bir brüt beton görünümüne kavuşturuyor.

İç ve dış cephelerde kullanıma uygun olan Betonart, kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeylerin yanı sıra alçı sıva, alçıpan, sabitlenmiş kontrplak ve eski boyalı yüzeylere uygulanabiliyor. 

Mala ile desen verilen, dekoratif, hazır renkli bir sıva olan Betonart, nefes alan, alkali ve suya dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü kullanım sunuyor. Dışarıdan içeriye su geçirmediği gibi, içerideki nemi dışarıya atabilme özelliği ile binaların nefes almasını sağlayan Betonart, çimento içermediği için uygulama sırasında ve sonrasında da tozuma gibi bir problem oluşturmuyor.  

Bugüne kadar bir yapı malzemesi olarak kullanılan brüt beton, Betonart ile mimarlar başta olmak üzere profesyoneller için özel bir dekorasyon malzemesine dönüşüyor.

Brüt betonun kattığı doğal görünüm sayesinde özellikle ahşap, cam ve metal gibi unsurlar ile mükemmel bir uyum sağlayan Betonart, çelik konstrüksiyonu çıplak bırakılmış yapılar dekoratif malzeme özelliğine sahip. 

 Sektörde bir ilk olan Betonart, uygulandığı ortama kattığı dinamizm ile kurallara bağlı kalmadan mekanın özgün yapısını korurken, yılın moda trendine estetik bir katkı sağlıyor. Betonart, ekonomik ve kolay uygulanabilir olmasının yanı sıra su bazlı yapısı ile insan ve çevre sağlığına dost bir ürün olarak öne çıkıyor.

 

  - Mekanlarda doğal ve estetik atmosfer

 

Betonart, mimarlar ve tasarımcılar için olduğu kadar mekanlarında farklılık arayanlar için de estetik ve yenilikçi bir çözüm sunuyor. Dekoratif kaplamanın en doğal duruşu ile öze dönüşü simgeleyen Betonart, sadece mağaza, restoran, sanat galerisi ve ofisler değil aynı zamanda stil sahibi lüks evlere kadar pek çok mekanda kullanılabiliyor.

Betonart, kullanıldığı mekanlarda, brüt beton görünümü ile malzemeyi kendi kimliğinin dışına çıkararak, dokunma ve ulaşma isteği uyandıran, doğal, estetik bir atmosfere büründürüyor. Brüt beton görünümünün aksine betondan çok daha hafif olan Betonart, UV ışınlarına dayanıklı farklı renk alternatifleri ile sektöre yepyeni bir soluk getiriyor.

Kalekim tarafından geliştirilen Betonart Fresh ise Betonart'ın sahip olduğu dekoratif özelliklerin yanı sıra, özel formülü sayesinde kötü kokuları giderdiği mekanlarda estetik ve sağlıklı bir atmosfer oluşturuyor. Ortamın nem dengesini sağlayıp içerideki nemi dışarıya atabilme kabiliyetiyle yapılara nefes aldıran Betonart Fresh, başka hiçbir katkı malzemesine ihtiyaç duyulmadan, mala ile kolayca uygulanabiliyor.

Akrilik emülsiyon esaslı Betonart Fresh, çimento içermediği için uygulama sırasında ve sonrasında da tozuma gibi bir problem oluşturmuyor. Betonart Fresh, ekonomik ve kolay uygulanabilir olmasının yanı sıra, solvent içermeyen su bazlı yapısı ile insan ve çevre sağlığına dost bir ürün olarak öne çıkıyor.  

 

Anahtar Kelimeler
KaleKalekim
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku