Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harmandar: Biz burayı her zamankinden daha güzel yönettik ve daha temiz hale getirdik

MUĞLA (AA) - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harmandar, İztuzu Plajı'na yönelik insafsızca eleştirilerde bulunulduğunu söyleyerek, "Biz burayı her zamankinden daha güzel yönettik ve daha temiz hale getirdik" dedi. 

Muğla'nın Ortaca ilçesindeki dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nın Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine (MSKÜ) devredilmesinin ardından, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar ve İktisadi İşletmesi Yönetim Kurulu üyeleri, plajda incelemelerde bulundu.

Harmandar, incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, plajın girişinin ücretsiz olduğunu ve vatandaşların burayı doldurduğunu söyledi.

Bazı basın yayın organlarında çıkan "İztuzu Plajı'ndaki kirlilik" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Harmandar, "5 kilometrelik bir denizin kumsalını ve yanındaki gölü her dakika temizleme şansımız yok. Bu basit bir olay değil. Birlikte çözüm üretmemiz gerekiyor. Bizi insafsızca eleştiren arkadaşları kınıyorum" diye konuştu.

Harmandar, plajda 40 kişinin çalıştığını ve günde iki kez temizlik yapıldığını ifade etti. 

Basında çıkan fotoğrafların plajın kirli olduğu anda çekildiğini iddia eden Harmandar, "Kirlilik ile ilgili haberler nedeniyle üzülmedik demeyeceğim. Hakarete uğradığımızı düşünüyorum. Çünkü biz burayı her zamankinden daha güzel yönettik ve daha temiz hale getirdik" değerlendirmesinde bulundu. 

Harmandar, kumsaldaki tatilcilerle bir süre sohbet ettikten sonra plajın Boğazağzı mevkisinde inceleme yaptı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku