Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Aran: Uygulamanın değerini özellikle yeni evlenen, askere giden, doğum yapmış arkadaşları için hediye ve yemek organizasyonu yapmak isteyenler, özel günler öncesinde bir arkadaş grubu arasında yardımlaşma amaçlı olarak para toplamaya çalışanlar anlayacaktır

İSTANBUL (AA) - İş Bankası, Türkiye'de bir ilk olan "Sosyal Hesap" uygulamasını İşCep'te hayata geçirdi.

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, banka, İşCep kullanıcılarının sosyal hayatlarında gerçekleştirdikleri organizasyonlarda para aktarımını kolaylaştırmak amacıyla "Sosyal Hesap" uygulamasını hizmete sundu.

İşCep kullanıcıları "Sosyal Hesap" ile ailelerinden veya arkadaşlarından yemek, doğum günü gibi organizasyonlar için belirledikleri hesaba para aktarmalarını isteyebiliyor, kendilerine iletilen organizasyon taleplerine hızlı bir şekilde yanıt verebiliyor.

Türkiye'de bir ilk olan "Sosyal Hesap" ile telefon rehberindeki arkadaşlarını uygulamaya özel olan "Sosyal Hesap Rehberi"ne kaydederek, SMS veya anlık iletiler aracılığıyla düzenledikleri organizasyona katılmaları için davet edebilen İşCep kullanıcıları, gelen tutarları da detaylı bir şekilde anlık olarak takip edebiliyor. Kullanıcılar uygulama ile en fazla 50 kişiye kadar katılım talebi iletebiliyor, oluşturdukları organizasyonlar için hedef tutar ve hedef tarih seçimi yapabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, bu uygulamanın değerini özellikle yeni evlenen, askere giden, doğum yapmış arkadaşları için hediye ve yemek organizasyonu yapmak isteyenler ile özel günler öncesinde bir arkadaş grubu arasında yardımlaşma amaçlı para toplamaya çalışanların anlayacağını kaydetti.

Aran, ürünün; katılımcılara mail atmak, hesap numarası ve son tarih belirtmek, bu tarihe kadar sürekli hesap hareketlerini kontrol ederek kimler para yatırmış diye takip etmek, unutanlara hatırlatma maili atmak ve sonunda kalan tutarı cebinden ödemek durumunda kalanlar için çok ideal olduğunu belirterek, "İşte bu anlatılan tam da benim' diyenlerin hemen İşCep'e girmesini ve 'Sosyal Hesap' işlemini kullanmasını öneriyorum" ifadelerini kullandı.

 

- İş Bankası müşterisi olmayan kişilere davet göndermek mümkün

 

"Sosyal Hesap" uygulamasını, iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonu olan İşCep'liler kullanabiliyor. İş Bankası müşterilerinin İşCep'e giriş yaptıktan sonra bir defaya mahsus olmak üzere uygulamaya özel kullanıcı sözleşmesini onaylaması, oluşturulacak organizasyonlar için paranın toplanacağı ve gönderileceği hesapları belirlemesi yeterli oluyor.

Bu aşamanın ardından kullanıcı, organizasyonları için isim, tutar, tarih belirleyebiliyor ve katılımcıları ekledikten sonra kısa bir bilgi, fotoğraf ve "teşekkür mesajı" seçimlerini yaparak organizasyonlarını oluşturabiliyor. Bu organizasyonlara anlık olarak kaç kişinin katıldığını, ne kadar para toplandığını kolaylıkla izleyebiliyor.

Uygulama kapsamındaki organizasyonlarda İş Bankası müşterisi olmayan kişilere de davet göndermek mümkün. Banka müşterisi olmayan bir kişiye katılımcı olarak davet iletildiğinde, o kişiye SMS gönderiliyor ve kişi kendi hesaplarından EFT yoluyla organizasyona katılım sağlayabiliyor.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku