Musul ve Enbar kentlerinde düzenlenen askeri operasyonlarda 21'i DAEŞ militanı, 11'i sivil olmak üzere 32 kişi öldü

BAĞDAT (AA) - Irak'ın Musul ve Enbar kentlerinde düzenlenen askeri operasyonlarda 21'i DAEŞ militanı, 11'i sivil olmak üzere 32 kişinin öldüğü bildirildi.  

Erbil'de ikamet eden Musul Sünni Vakıf Dairesi Müdürü Ebu Bekir Kenan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Uluslararası koalisyona ait savaş uçakları Musul'a iki hava saldırısı gerçekleştirdi. Söz konusu saldırılarda terör örgütü DAEŞ tarafından merkez olarak kullanılan Nebi Şit bölgesindeki Sünni Vakıf Dairesi hedef alındı" dedi.

Öte yandan Ninova Polis Merkezinden Albay Ahmed el-Ceburi de koalisyon güçlerinin düzenlediği iki saldırıda 9 DAEŞ militanı ile 11 sivilin öldüğünü, 13 kişinin de yaralandığını belirtti.  

Bölgede bulunan ev ve dükkanlarda büyük çapta hasar oluştuğuna işaret eden Ceburi, yıkılan binaların enkazlarından ceset çıkarmak için kurtarma ekiplerinin bölgeye hareket ettiğini, yaralıların ise Musul'daki hastanelere nakledildiğini aktardı. 

Ayrıca Irak Federal Polis Şefi Korgeneral Raid Şakir Cevdet, yaptığı yazılı açıklamada, Enbar'da 12 DAEŞ militanının öldürüldüğünü ifade etti. 

Federal polis güçlerinin Ramadi'nin doğusunda DAEŞ mensupları ile çatışmaya girdiğini, olayda 9 militanın öldüğünü aktaran Cevdet, Ramadi'nin doğusundaki El-Bubali bölgesinde de 3 DAEŞ mensubunun öldürüldüğünü kaydetti.

 
Anahtar Kelimeler
IrakMusulDAEŞEnbar
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku