İSTANBUL (AA) - Havaş, engelli yolculara yönelik uygulamaları kapsamında Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nda "Engelsiz Havaalanı Kuruluşu", çevreye duyarlı projeleri ile de İstanbul ve Ankara istasyonlarında "Yeşil Kuruluş" sertifikası aldı.

Havaş'tan yapılan açıklamaya göre, şirket, engelli ve/veya hareket kabiliyeti kısıtlı yolcuların her türlü hizmeti en kolay yolla alabilmelerine imkan sağlamak üzere yürüttüğü çalışmalarla "Engelsiz Havaalanı Kuruluşu" unvanı alan istasyon sayısını 10'a çıkardı, çevreci projeleri ve uygulamaları ile de "Yeşil Kuruluş" sertifikalı istasyon sayısını 7'ye yükseltti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yürütülen Engelsiz Havaalanı ve Yeşil Havaalanları projeleri kapsamında, Gazipaşa-Alanya Havalimanı'ndaki uygulamaları ile "Engelsiz Havaalanı Kuruluşu" sertifikası almaya hak kazanan Havaş, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki istasyonlarında da "Yeşil Kuruluş" unvanını aldı.

Havaş, Yeşil Havaalanları projesini 2010'dan bu yana, Engelsiz Havaalanı projesini ise 2013'ten beri istasyonlarında uyguluyor. Havaş'ın, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Dalaman, Kütahya, Sivas, Nevşehir ve Gazipaşa-Alanya istasyonları Engelsiz Havaalanı Kuruluşu, Bodrum, Dalaman, Antalya, İzmir, Adana, İstanbul ve Ankara istasyonları da Yeşil Kuruluş olarak sertifikalandırılmış durumda. Ayrıca, Havaş'ın Yeşil Kuruluş unvanına sahip Bodrum, Dalaman, Antalya, İzmir ve Adana istasyonlarındaki sertifikalarının kapsamı SHGM tarafından genişletilerek yenilenmiş bulunuyor.

 

-"Büyümenin temelinde sosyal fayda ideali var"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, şunları kaydetti:

"’Türkiye'nin birçok noktasında faaliyet gösteren alanındaki en köklü kurum olmanın yanında küresel ölçekte iştiraklerimizle farklı coğrafyalarda hizmet sunuyoruz. Başarılı ilerleyişimizin temelinde sadece ekonomik göstergeler ile gelişmek değil, sosyal fayda sağlama idealimiz de bulunuyor.

Tüm faaliyetlerimizde çevreye ve insana duyarlı bir yaklaşım ekseninde hareket etmeyi önemsiyoruz. Bu yaklaşımımızın bir göstergesi olarak, Gazipaşa-Alanya istasyonumuzda Engelsiz Havaalanı Kuruluşu, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki istasyonlarımızda da Yeşil Kuruluş sertifikalarını almaktan mutluluk duyuyoruz. Uluslararası bir kurum olarak kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımız kapsamında, faaliyetlerimizi yürüttüğümüz her yerde çevreye ve insana duyarlı sosyal fayda gözeten çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku