Ambalaj tasarımlarını yenileyen GÜBRETAŞ, Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması'nda iki bronz ödüle layık görüldü

İSTANBUL (AA) - Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi (GÜBRETAŞ), Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması'nda yenilenen sıvı-toz grubu ambalajlarıyla iki bronz ödül kazandı.

GÜBRETAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından organize edilen yarışmada Ambalaj Malzemeleri Kategorisi'nde "Potasyum Nitrat Toz Bitki Besin Maddesi Ambalajı", Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları Kategorisi'nde ise "Micro Sıvı Bitki Besin Maddesi Ambalajı" ile ödüle layık görüldü.

GÜBRETAŞ'ın ödüllerini Genel Müdür Yardımcısı Tahir Okutan ile Pazarlama İletişimi Yönetimi Müdürü Yusuf Karatekin aldı.

2015 yılında bütün ürün ambalajlarını yenileyen GÜBRETAŞ, tüketicilerin sürekli genişleyen ürün gamı ve artan ürün çeşidini kolaylıkla gruplayabilmesi ve ayrıştırabilmesi fikrinden hareketle tasarım değişikliği gerçekleştirdi. Sıvı ürünler için özgün, ergonomik ve güçlü ifadesi olan tasarım yaptırılarak, çift kulp ile tüketiciye kullanım kolaylığı sağlandı. 

Satış noktalarında ürünlerin öncelikli olarak fark edilmesinin yanı sıra içerik ve özelliklerinin açıkça algılanmasını hedeflenen yeni ambalaj tasarımlarında yalın, ürün ve marka isminin net bir şekilde birbirinden ayrıldığı, ürün gruplarının tüketicinin kullanımına göre ayrıştırıldığı tasarımlar ortaya çıkarıldı.

Verilen bilgiye göre, bu yıl 6.'sı düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması'nda 169 ambalaj dereceye girmek için yarıştı. 9 ayrı kategoride 16 altın, 20 gümüş, 18 bronz ödül verildi. Altın Ödül alanlar arasından seçilen 3 ambalaja ise Altın Ambalaj Ödülü verildi. Bu yıl ilk kez yurt dışından katılımın olduğu yarışmada İsviçre'den bir ambalaj da ödül almaya hak kazandı.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku