Muğla'nın Dalaman ilçesinde bulunan ve Göcek Koyları olarak bilinen Küçük Sarsala, Göbün, Akbük ile Taşyaka koylarındaki mesire alanları ihaleyle kiralanacak

MUĞLA (AA) - Dalaman ilçesinde "Göcek Koyları" olarak bilinen Küçük Sarsala, Göbün, Akbük ve Taşyaka koylarındaki mesire alanlarının ihaleyle 10'ar yıllığına kiralanacağı bildirildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan duyuruda 4 adet C tipi mesire yeri ve yapılacak tesislerin işletme hakkının ihalesinin 16 ve 17 Eylül tarihlerinde Dalaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirileceği belirtildi.

Duyuruda, Taşyaka ve Akbük mesire alanının ihalesinin 16 Eylül Çarşamba saat 14.00'te, Küçük Sarsala ve Göbün mesire alanının ihalesinin ise 17 Eylül Perşembe saat 10.00'da yapılacağı açıklandı.

Söz konusu mesire alanlarının 10'ar yıllığına kiralanacağı ifade edilen duyuruda, Küçük Sarsala'nın 150 bin, Taşyaka'nın 200 bin, Akbük ve Göbün Koyu'nun ise 250'şer bin lira yıllık muhammen bedelle ihaleye çıkarılacağı kaydedildi.

Aynı koylar 5 ay önce 29 yıllığına ihaleye kiralanmış, tepkiler üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi ihalenin iptali amacıyla Muğla 2. İdare Mahkemesine dava açmış, davada yürütmeyi durdurma kararı verilmişti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku