İSTANBUL (AA) - Toyota Mirai'nin ilk reklam filmi, 1985 yılından 21 Ekim 2015'e yolculuk yapılan Geleceğe Dönüş filmindeki senaryo uyarınca yarın yayınlanacak.

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, "geleceğin otomobili" olarak adlandırılan hidrojen yakıt hücreli ve sıfır emisyonlu Mirai'nin ilk reklam filmi, Geleceğe Dönüş filminde seyahat edilen 21 Ekim 2015 tarihinde tüm dünyada aynı anda yayına alınacak.

Sinema klasikleri arasına yerleşmiş olan Geleceğe Dönüş filminde 1985 yılından geleceğe gitmek isteyen Marty McFly karakteri, gitmek istediği tarihi zaman makinesinde 21 Ekim 2015 olarak belirlemiş ve zaman yolculuğu yaparak belirlediği tarihe gitmişti. Reklam filminin 21 Ekim'de yayınlanmasında etkili olan bu sahne, büyük yankı uyandırmış ve filmde 2015 için düşünülen öngörüler tüm dünyada tartışılmıştı.

Adını Japonca "gelecek" kelimesinden alan Mirai, 2014 yılının aralık ayında başlayan Japonya satışlarından sonra eylül ayından itibaren de ilk etapta İngiltere, Almanya ve Danimarka'da satışa sunuldu. Mirai'nin 2017 yılından itibaren hidrojen yakıt altyapısının geliştirilmesiyle birlikte çok daha fazla Avrupa ülkesinde satışa sunulması planlanıyor.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku