HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Geçici Bakanlar Kurulu'nda Avrupa Birliği Bakanlığı görevine getirildi 1980 askeri darbesine kadar birçok şehirde kaymakamlık yapan, darbeden sonra göreve iade edilen Konca, Hassa, Çüngüş ve Sürmene kaymakamlığı görevlerini yürütmesinin ardından Kocaeli Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğüne atandı Konca, 1989 yerel seçimlerinde Sosyal Demokrat Halkçı Parti'den belediye meclis üyesi seçildi, bir süre sonra bu görevinden ve partiden istifa etti

ANKARA (AA) - HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Avrupa Birliği Bakanlığı, görevine getirildi.  

HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, 1 Şubat 1950'de Muş'un Varto ilçesinde doğdu. 

Konca,1971'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1980 askeri darbesine kadar birçok şehirde kaymakamlık yapan, darbeden sonra göreve iade edilen Konca, Hassa, Çüngüş ve Sürmene kaymakamlığı görevlerini yürütmesinin ardından Kocaeli Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğüne atandı.

Bu görevinden istifa ederek Kocaeli'de serbest avukat olarak çalışma hayatına devam eden Konca, 1989 yerel seçimlerinde Sosyal Demokrat Halkçı Parti'den (SHP) belediye meclis üyesi seçildi.

Konca, bir süre sonra partiden ve belediye meclis üyeliğinden istifa etti.

Ali Haydar Konca, 3 çocuk sahibi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku