HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Geçici Bakanlar Kurulu'nda Kalkınma Bakanlığı görevine getirildi HDP'nin kuruluşunda yer alan ve ilk dönem MYK üyesi olarak görev yapan Doğan, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası GYK üyeliği, Divriği Derneği Başkanlığı ve Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı yaptı Doğan, 2015 Genel Seçimleri'nde HDP'den 25. dönem milletvekili seçildi

ANKARA (AA) - HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Kalkınma Bakanlığı görevine getirildi.  

Doğan, 15 Ekim 1959'ta Sivas'ın Divriği ilçesinde doğdu.

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun olan ve Gazi Üniversitesi Şehir Plancılığı Bölümünde yüksek lisans yapan Doğan, uzun yıllar Sosyal Güvenlik Kurumunda şube müdürlüğü ve daire başkan vekilliği yaptıktan sonra 2012'de emekli oldu.

HDP'nin kuruluşunda yer alan ve ilk dönem Merkez Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yapan Doğan, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası GYK üyeliği, Divriği Derneği Başkanlığı ve Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı yaptı. Doğan, 2015 Genel Seçimleri'nde HDP'den 25. Dönem milletvekili seçildi.

Doğan, evli ve bir çocuk babası.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku