İSTANBUL (AA) - GAMA Güç Sistemleri ile Suudi Arabistan Devlet Elektrik İdaresi (SEC) arasında "PP13- 1800 MW Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santralı Projesi" yapım sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Suudi Arabistan'da giderek artan elektrik talebini karşılayabilmek için SEC tarafından gerçekleştirilen ihaleyi 320 milyon dolar teklifle GAMA Holding iştiraki GAMA Güç Sistemleri kazandı. İhale sonrasında GAMA Güç Sistemleri ve SEC arasında yapım sözleşmesi imzalandı.

Santral, Riyad'ın batısında merkeze yaklaşık 140 kilometre uzaklıktaki Durma adı verilen bölgede ve hali hazırda yapımı devam eden PP12 projesinin yanına kurulacak. GAMA Güç Sistemleri, Eylül 2016'da tamamlayacağı santralın limitli mühendislik ve satın alma ile elektro-mekanik montaj işlerinin tamamını üstlendi.

İşin kapsamı dahilinde 2 x (3+1) GE 7 FA konfigürasyona sahip olacak santralin tüm mekanik ve elektrik montaj işlerine ek olarak şalt sahası dahil bir kısım ekipman temini ve mühendisliği de yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Özgür Eroğlu, "GAMA olarak Suudi Arabistan'da birçok önemli proje tamamladık. Suudi Arabistan bizim için önemli bir hedef ve bölge, aldığımız bu değerli projeyi en iyi şekilde ve hızla tamamlayacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku