Avrupa Sendikalar Konfederasyonunun ETUC adil toplum, kaliteli iş ve işçi hakkı temalı 13. kongresi Paris'te gerçekleştiriliyor Kongreye Türkiye'den HAK İŞ, DİSK, KESK ve TÜRK İŞ de katılıyor

PARİS (AA) - Avrupa Sendikalar Konfederasyonu (ETUC) 13. Olağan Kongresi Paris'te başladı.

Merkezi Brüksel'de bulunan ETUC'un adil toplum, kaliteli iş ve işçi hakkı temalı kongresi hafta sonuna kadar devam edecek.

Kongreye Türkiye'den HAK-İŞ, DİSK, KESK ve TÜRK-İŞ dahil, 39 ülkeden 90 ulusal konfederasyon katılıyor.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, HAKİŞ olarak kongreye üst düzey bir heyetle katılım sağladıklarını ve kongre kapsamında ETUC'u geleceğe taşıma noktasında destek ve katkı vereceklerini dile getirdi.

Kongrede ana başlıklar olarak sosyal diyalog, kadın, gençlik, sosyal standartların yükseltilmesi gibi konuların tartışılacağını vurgulayan Arslan, HAK-İŞ olarak yarın yapılacak sunumda kaliteli iş ve sığınmacılar konusuna değineceklerini ve destek talebinde bulunacaklarını ifade etti.

Arslan, özellikle Türkiye'nin karşı karşıya olduğu sığınmacı sorunuyla ilgili kongreden somut bir karar çıkmasını isteyeceklerini kaydetti.

Açılış konuşmasını Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın yaptığı ve yaklaşık 400 davetlinin katıldığı kongre cuma günü kapanış programıyla sona erecek.

 

Anahtar Kelimeler
FransaSendikaETUCHAKİŞ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku