İSTANBUL (AA) - Ford Trucks 4. Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nın kazananları Logitrans fuarında ödüllendirildi.

Ford açıklamasına göre, Ford Otosan'ın ağır ticari araç markası Ford Trucks tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nda 202 katılımcının 625 eseri, aralarında Coşkun Aral'ın da bulunduğu profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan jüri üyeleri tarafından yaratıcılık ve teknik açılardan değerlendirildi.

"Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun" temalı yarışmada dereceye girenlerin ödülleri, Logitrans Uluslararası Transport Lojistik Fuarı'nda verildi. Fuarın açılışında düzenlenen törende, Hadi Arslan'a, "Traş" isimli eseriyle birincilik, Kemal Özkılıç'a "Otoban" adlı fotoğrafıyla ikincilik, Ümmü Kandilcioğlu'na ise "Alışveriş" adlı fotoğrafıyla üçüncülük ödülü takdim edildi.

Martin Özaltun'a "Karanlığın Işığı" adlı fotoğrafıyla mansiyon ödülü verildi. Ford Trucks Özel Ödülü "Zorlu Yollar" fotoğrafıyla Fatih Sönmez'in, Jüri Özel Ödülü "Ekmek Teknesi" adlı fotoğrafla Mehmet Özdemir'in, Performans Ödülü ise Kemal Özkılıç'ın oldu.

Yarışmada dereceye giren 6 eser ile sergileme ve satın almaya layık bulunan 25 eser, 18-20 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'ndeki Ford Trucks Standı'nda sergileniyor. Ayrıca dereceye girerek ödül alan eserler "www.fordtrucksfotografyarismasi.com" web sitesi üzerinden incelenebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Trucks Pazarlama Müdürü Armağan Hazar, fotoğraf yarışmasının amatör ve profesyonel fotoğrafçılar tarafından yoğun ilgi gördüğünü dile getirdi. Hazar, şunları kaydetti:

"Ford Trucks olarak bu sene global arenada önemli adımlar attık ve geleneksel fotoğraf yarışmasını bu sene ilk defa uluslararası katılıma açtık. Yarışmaya bu sene toplamda 202 kişi 625 eseriyle katılım gösterdi. Jüri üyelerimiz, birbirinden değerli eserler arasından seçim yapmakta bir hayli zorluk çektiler. Ford Trucks'ın dokunduğu hayatlar ve kamyon sürücülerinin yaşamlarından izlerin gözler önüne serildiği yarışmaya katılan tüm sanatçılarımızı etkileyici çalışmalarından dolayı kutluyoruz. Dereceye giren eserlerin sahiplerini de tebrik ediyoruz."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku