İSTANBUL (AA) - Finansbank, bu yılın ocak-eylül döneminde 673 milyon lira konsolide olmayan net kar elde etti.

Finansbank tarafından yapılan açıklamaya göre, 30 Eylül 2015 itibarıyla bankanın konsolide olmayan toplam aktifleri 90 milyar 410 milyon lira düzeyinde gerçekleşti.

Finansbank'ın toplam kredileri, 2015'in dokuz ayında geçen yıl sonuna kıyasla yüzde 14 artarak 57 milyar 194 milyon liraya ulaştı. Aynı dönemde bankanın müşteri mevduatı ise yüzde 16 yükselişle 47 milyar 306 milyon liraya çıktı.

Söz konusu dönemde, toplam özkaynaklarını yüzde 4 artırarak 8 milyar 937 milyon liraya çıkaran bankanın, konsolide olmayan net dönem karı ise 673 milyon lira oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, üçüncü çeyrek bilançolarının, finansçı yaklaşımları ve insanı odağa alan faaliyetlerinin karşılığını bulduğunu, müşterilerin takdirini kazandıklarını gösterdiğini belirtti.

Toplam aktiflerde 90 milyar lirayı aştıklarını ve 673 milyon lira net dönem karına ulaştıklarını vurgulayan Güzeloğlu, "Bu tablo, 2015 yıl sonu hedeflerimize çok yakın olduğumuzu da bize gösterdi. Yenilikçi, teknolojik dönüşümde sektöre lider olan uygulamalarımızın da desteğiyle hedeflerimize ulaşacağız" ifadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku