İSTANBUL (AA) - Tofaş'ta geliştirilen Fiat Doblo'nun Ram markalı versiyonu ProMaster City, ABD'de çevre ödülü aldı.

Şirket açıklamasına göre, Tofaş tarafından üretilerek ABD'ye ihraç edilen Fiat Doblo'nun Ram markalı versiyonu ProMaster City, Green Car Journal tarafından 2016 yılının "Yeşil Ticari Aracı" seçildi.

Green Car Journal editörleri, ödülün sahibini belirlerken ABD pazarındaki tüm potansiyel ticari araçları gözden geçiriyor ve çevresel özelliklerin yanı sıra müşterilerin aradığı fonksiyonellik, çok yönlülük, güvenlik, değer ve stil gibi geleneksel kriterleri de göz önünde bulunduruyor.

ProMaster City, doğrudan ticari müşterilerin talepleriyle oluşturulan, sınıfının en iyisi birçok fonksiyonel unsuru bünyesinde barındırıyor. Fiat Doblo modelinin Kuzey Amerika pazarı versiyonu olan Ram ProMaster City, aynı zamanda markanın ticari araç portföyünün en yeni aracı olma özelliğini taşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ram Marka Direktörü Bob Hegbloom, Ram ProMaster City'nin aldığı ödülden dolayı büyük gurur duyduklarını ifade etti. Ödülün, ticari araç piyasasındaki lider konumlarını destekler nitelikte olduğunu dile getiren Hegbloom, "ProMaster City, yakıt ekonomisi ve kapasite gibi özellikleri ön plana çıkan tüm ticari versiyonlarıyla muazzam bir başarı yakaladı" değerlendirmesinde bulundu.

 

-"ProMaster City tüm kriterlerin hakkını veriyor"

 

Green Car Journal ve CarsOfChange.com editörü ve yayıncısı Ron Cogan da ProMaster City'nin tüm kriterlerin hakkını vererek ödülün sahibi olduğunu vurguladı.

Cogan, şunları kaydetti:

"Ram ProMaster City, ticaretle uğraşan kişiler için çok önemli olan fonksiyonellik, kolay şehir içi manevra kabiliyeti sağlıyor ve bunu etkileyici işletim verimliliği ve çevre üzerinde düşük etkiyle gerçekleştiriyor. Bunlar, 'Yılın Yeşil Ticari Aracı' ödülünün ana kriterleridir. ProMaster City tüm bu kriterlerin hakkını vermektedir."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku