İSTANBUL (AA) - Ferrari’nin son 10 yıldır özel müşterileri için sadece pistlerde kullanılmak üzere tasarladığı otomobilleri kapsayan özel programı doğrultusunda geliştirilen modellerine şimdi de F12tdf ekleniyor.

Tofaş açıklamasına göre, sadece 799 adet üretilerek tüm dünyada oldukça limitli sayıda müşterin sahibi olabileceği yeni Ferrari süper spor otomobili, Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının distribütörlüğünü yürüten FerMas tarafından, çok az sayıda Türk müşteri için de satışa sunulacak.

Ferrari mühendisleri, F12tdf’i geliştirirken son derece yüksek performanslı otomobilleri geliştirmeye adanan XX programlarında elde edilen deneyimlerden de yararlandı.

 En hassas sürücülerin bile tam performanslı olarak aracı kullanabilmelerini sağlamak için Ferrari, yeni Sanal Kısa Dingil Mesafesi sistemini geliştirdi. İlk olarak F12tdf’de kullanılacak sistemde, arka akslar arka tekerleklerin dikey bir eksen etrafında dönmesine imkan verecek şekilde aktif hale gelebiliyor.

 Sanal Kısa Dingil Mesafesi, virajlı yollarda ve teknik olarak zorlayıcı pistlerde işe yarayabilecek ani dönüşlerde daha çevik hareket etmesi için otomobilin tepkiselliğini geliştirirken yüksek hızdaki sabitliğini de artırıyor.

Anahtar Kelimeler
OtomotivF12tdf Ferrari
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku