Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden estetik uzmanlarına 3D ve akıllı dolgular tanıtıldı Prof. Dr. Kurumlu: Her dolgu her hastaya uygun olmuyor. Akıllı dolgular dediğimiz, daha uzun ömürlü, kalıcı ve yine özel bir teknik gerektiren, yine uygulama yerlerine göre bir beceri isteyen dolgu grubudur

İSTANBUL (AA) - Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden estetik uzmanları İstanbul'da bir araya geldi. 

Adile Sultan Sarayı'nda düzenlenen konferansta, estetik cerrahlarla dermatologlar tarafından dünyada ve Türkiye'de bir süredir uygulanan "3D ve akıllı" dolguların tanıtımı gerçekleştirildi. 

Türkiye'den yaklaşık 500 estetik cerrahla dermatoloğun katımıyla gerçekleştirilen toplantının moderatörlüğünü yürüten Prof. Dr. Zafer Kurumlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konferansın ağırlıklı olarak tecrübesini artırmak isteyen hekimlere yönelik yapıldığını söyledi. 

Kurumlu, 3D dolguların dünyada da revaçta olan bir uygulama olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

"Bu dolguları tabii ki plastik cerrahlar, dermatologlar ve bu işi bilen, eğitim almış uzmanlar tarafından uygulanmakta. Hasta seçimiyle uygun yer seçimi de yine bu tecrübeli hekimler tarafından yapılmaktadır. Her dolgu her hastaya uygun olmuyor. Akıllı dolgular dediğimiz, daha uzun ömürlü, kalıcı ve yine özel bir teknik gerektiren, yine uygulama yerlerine göre bir beceri isteyen dolgu grubudur. Bunların da tabii rakiplerine baktığınızda rakipler arasında oldukça iyi bir yeri olan dolgulardır. Hekimler bu toplantıda, bunların uygulama tekniklerini, hasta seçimini, kalıcılıklarını, oluşacak komplikasyonları yine uzman hekimlerden öğrenecekler. Bu tür dolguların hekimler tarafından yapılması öneriliyor. Artık estetikte tek başına ameliyatların yeri yok. Ancak bütün uygulamaların yeri de ayrı. Bence estetik uygulamaların birlikte kullanımı önemli."

- "Ana hedef yaşlanmamak, genç kalmaktır"

Prof. Dr. Reha Yavuzer de estetik ve güzelliğin dünyada giderek artan bir talebe sahip olduğunu ifade ederek, artan talebi karşılayan gurubun da özellikle plastik cerrahlarla dermatologlardan oluştuğunu söyledi. 

Bu nedenle alana ilişkin eğitimin üst düzeye çıkarıldıkça başarılı sonuçların artacağını vurgulayan Yavuzer, komplikasyonların önüne geçilebileceğini dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu nedenle bütün başarıların altında yatan şey eğitimdir. Bu nedenle böyle bir eğitim toplantısı bizim için çok önemli. Güzellik gibi bir konuda eğitim toplantısı oluştururken multidisipliner olması gerekmektedir. Yani değişik dalların bir araya gelebilmesi gerekiyor. Güzellik tarihi aslında insanlık tarihi kadar eski. Ana hedef yaşlanmamak, genç kalmaktır. Bu hedef doğrultusunda da teknoloji imdadımıza yetişmiş. Bu imdada yetişmeyle birlikte karşımıza her geçen gün daha üst düzey, nitelikli birtakım ürün yelpazeleri çıkmaya başladı. Akıllı dolgu dediğimiz zaman hastanın kendi kolojen yapımının artırımını yapan dolgular geliyor. Bu nedenle akıllı dolgu ismi verilmiş durumda. Artık bilgi çok hızlı hareket ettiği için dolayısıyla Türkiye'de de bu uygulamalar çok kısa sürede hayata geçiriliyor."

Toplantıya İspanya'dan katılan Dr. İnigo De Felipe Gorate de bir uygulama gerçekleştirdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku