50 Toyota Hilux 4x4, Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edildi

İSTANBUL (AA) - Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama ve Destek Daire Başkanlığının, karlı ve zorlu yol koşulları için tercih ettiği Toyota Hilux'ların teslimatı gerçekleştirildi.

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama ve Destek Daire Başkanlığı, karlı ve zorlu yol koşullarına sahip bölgelerde kullanılmak üzere tercihini Yeni Toyota Hilux'tan yana kullandı.

Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edilen 50 Toyota Hilux 4x4, trafik polis aracı olarak kullanılacak. Off-road özelliklerinin yanında konfor ve güvenliği birlikte sunan Hilux modellerinin bir kısmı otoyol trafik polisleri tarafından kullanılacak şekilde hazırlandı.

 

- Pazara sunulduğu ilk ay 722 adet satıldı

 

İlk kez 1968 yılında satışa sunulan Hilux'ın geçen aylarda üretimine başlanan 8'inci nesli, dayanıklılık ve güvenlik özelliklerinin yanında üst düzey kalitesiyle de dikkati çekiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama ve Destek Daire Başkanlığı envanterine dahil edilen Yeni Hilux, teknolojik özellikleri, sofistike tasarımı ve yüksek off-road yetenekleriyle SUV tarzı bir sürüş konforu sunuyor.

4x4 yetenekleri ile Land Cruiser seviyesine yakın bir model olarak tanımlanan Yeni Hilux, global pick-up pazarında 16 milyondan fazla satışa ulaşmanın yanında Türkiye'de pazara sunulduğu ilk ayda 722 adetlik satışa imza atarak en yakın rakibinden iki kat fazla satış gerçekleştirdi.

Anahtar Kelimeler
ToyotaToyota Hilux
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku