İSTANBUL (AA) - Türkiye Vodafone Vakfının desteklediği "Düşler Akademisi", "Kızlar Atakta" programı ile 6 farklı ilden 25'i engelli, 100 sosyal dezavantajlı kız öğrenciyi ağırladı.

 Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Vodafone Vakfı, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER), Kalkınma Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında hayata geçirilen Düşler Akademisi, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin sanat yoluyla sosyal hayata katılımı için çalışmalarına devam ediyor.

Düşler Akademisi Kaş, ev sahipliği yaptığı Kızlar Atakta programı ile yaşları 12 ile 18 arasında değişen, 6 farklı ilden 25'i engelli toplam 100 sosyal dezavantajlı kız öğrenciyi misafir etti. Programa katılan gençler, 6 gün süren kamp boyunca, birey olarak kendini geliştirmeyi, topluluk içinde kendini ifade etmeyi, kültür ve çevre ilişkisini doğa içinde yapılan spor etkinlikleri ve yaratıcı grup çalışmaları ile öğrenmeyi temel alan eğitimlere katıldı.

Türkiye Vodafone Vakfının desteği ile Somalı kız öğrenciler de Kızlar Atak'ta projesinde yer aldı. Program sonunda bölgelerine dönen gençlerin okullarında diğer genç kızlara mentorluk yapması hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gizem Keçeci, Vakıf çatısı altında toplumsal değişimin ve gelişimin öncüsü olmak için geliştirdikleri projelerin odağını, kadınlar ve dezavantajlı gençlerin oluşturduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Düşler Akademisi ile engelli ve sosyal dezavatanjlı bireylerimizin, 'Önce Kadın' programı ile de kadınlarımızın güçlendirilmesi için çalışıyoruz.

Önce Kadın programımız çerçevesinde Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ve Soma Belediyesi iş birliğiyle Soma'da kadınlara gelir yaratan bir iş modeli oluşturmak üzere hayata geçirdiğimiz Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’nde eğitim alan kadınlarımızın kız çocukları için de adım attık ve onları Kızlar Atakta projesi kapsamında Düşler Akademisi'nde ağırladık.

Böylece, Somalı kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılımlarını desteklerken, kız çocuklarının da kişisel ve sosyal alanda kendilerine güvenlerinin artmasına katkıda bulunmayı hedefledik. Vodafone olarak, kadınlarımızın ve genç kızlarımızın güçlendirilmesine yönelik bu tür projelere desteği sürdüreceğiz."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku