İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli bir doktorun hasta yakını tarafından darbedilmesine tepki gösteren hastane personeli, bugün Çocuk Hastalıkları Kliniğinde tüm gün iş bırakacak

İSTANBUL (AA) - İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir doktorun darbedilmesine tepki amacıyla, hastane personeli bugün Çocuk Hastalıkları Kliniğinde tüm gün iş bırakma kararı aldı.

İstanbul Tabip Odası'nın öncülüğünde fakülte önünde toplanan sağlık personeli, önceki gün Çocuk Hastalıkları Kliniği'nde görevli Dr. Gözde Apaydın'ın bir hasta yakını tarafından darbedilmesine tepki gösterdi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan aynı hastanede görevli asistan hekim Firuze Erbek Alp, Dr. Apaydın'a dört gün iş göremez raporu verildiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadıklarını belirten Alp, şunları kaydetti:

 "Sözde bahanelerle yaşamın olağan akışı içinde görülmeye başlanılan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin mutlaka önü alınmalıdır. Bu amaca yönelik olarak hastanemizde herhangi bir şiddete maruz kalınması durumunda konunun anında güvenlik birimlerine, adli birimlere intikalini sağlayan 'beyaz kod' sisteminin pratik uygulamaya geçirilmesini ve Çocuk Acil Kliniğindeki çalışma koşullarının iyileştirilerek, çalışma ortamının daha güvenlikli hale getirilmesini talep ediyoruz." 

Sağlıkta şiddetin bir an önce sona erdirilmesini ve ayrıca tüm ülkede barışın dilinin egemen olmasını dilediklerini söyleyen Alp, "Şiddete bir kez daha 'dur', 'bu son olsun' demek için bugün Çocuk Hastalıkları Kliniğinde iş bırakıyoruz. Tüm sağlık çalışanlarının ve değerli halkımızın desteğini bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku