İSTANBUL (AA) - Doğa Okulları öğrencileri, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Hazırlık Programı sayesinde Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) belirlediği müfredat ile yüzde 100 uyumlu sorularla sınava hazırlanıyor.

Doğa Okulları'ndan yapılan açıklamaya göre, Doğa Okulları, kapsamlı TEOG Hazırlık Programı ile başarıyı şansa bırakmıyor. 

Ortaokulda uygulanan, öğrencilerin akademik gelişiminin yanı sıra kişisel gelişimlerini ortaya çıkaran SOES (Student Oriented Education System) ile eğitim gören Doğa Okulları öğrencileri, sınav kaygısı yaşamadan TEOG'a kendine güven duyarak giriyor ve MEB'in belirlediği müfredat ile yüzde 100 uyumlu sorularla sınava hazırlanarak TEOG'da başarıyı yakalıyor.

Doğa Okulları'nın yaprak testleri, deneme sınavları ve diğer tüm içerikleri tamamen TEOG'da çıkan sorular analiz edilerek, Doğa Okulları öğretmenleri tarafından hazırlanıyor.

Böylece gerçek sınavda öğrenciler, Doğa Okulları tarafından hazırlanan soruların aynısı ya da benzeriyle karşılaşıyor.

 

- TEOG'a hazırlık 5. sınıftan başlıyor

 

Açıklamada verilen bilgilere göre, TEOG için yapılan merkezi yazılı sınavlar test tekniğine sahip olmayı gerektiriyor. Doğa Okulları'nda öğrenciler 5. sınıftan itibaren deneme sınavlarıyla soru çözme becerilerini geliştiriyor. 

Yedinci sınıfta cumartesi günleri yapılan TEOG'a hazırlık takviye kursları ile bir taraftan okul yazılı notlarını yükselten öğrenciler, diğer taraftan da 8. sınıfta işlenecek TEOG sınav konularına sağlam temel atıyor.

Öğrenciler, nisan ayı sonunda gerçekleştirilecek TEOG sınavına kadar toplam 1.500 ders saatinden fazla TEOG dersi alarak, 30 binden fazla soru bulunan dokümanlarla sınava hazırlanıyor.

Geçen yıl TEOG sınavlarında 130 Doğa Okulları öğrencisi soruların tamamını doğru cevapladı. 2014-2015 sonuçlarına göre, kasım ve nisan ayında 6 branşta yapılan TEOG sınavında 4 bin 801 öğrencinin 3 bin 379'u ise en az bir alanda bütün soruları doğru yanıtladı.

Klasik eğitim anlayışını gelişen teknolojiyle birleştiren Doğa Okulları, e-doğa portalı ile öğrencilerin akademik gelişmelerini anlık olarak takip ediyor. Eğitim portalından öğrenciler, ödev kitaplarındaki ve soru bankalarındaki soruların çözüm videolarına kolayca ulaşabiliyor.

Doğa Okulları'nda her öğrencinin bir "asistanı" bulunuyor. Asistan, konu ve kazanım eksiğini belirliyor ve buna göre her öğrenciye başarılı olması için özel yol haritası çıkarıyor.

"Asistanım" uygulamasıyla öğrencilerin kazanım eksikliği sistemsel olarak tespit ediliyor ve öğrenciye, bu eksikliklere göre geri bildirimde bulunuluyor.

Anahtar Kelimeler
TEOGEğitimDoğa Koleji
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku