İSTANBUL (AA) - Doğa Okulları Antalya kampüsü öğrencileri, The Duke of Edinburgh's International Award'da Bronz madalya kazandı.

Doğa Okulları'ndan yapılan açıklamaya göre, Doğa Okulları Antalya lise bölümü öğrencilerinden oluşan 5 kişilik ekip, sosyal sorumluluk ve kişisel gelişim projeleriyle tüm dünyadan gelen gençlerin yarıştığı The Duke of Edinburgh's International Award ödül programında önemli bir başarıya imza attı.

Programın temel yapısı çerçevesinde öğrencilerin 6 ay boyunca yaptığı sosyal sorumluluk çalışmaları Bronz madalya ile ödüllendirildi.

The Duke of Edinburgh's International Award, dünya çapında 14 ile 24 yaş arasındaki gençlerin katılabileceği kişisel gelişim programı niteliği taşıyor. Rekabete dayanmayan, gönüllü faaliyetleri içeren program,  gençlerin kişisel keşiflerini ve gelişimini, özgüveni, azmi, kendine karşı sorumluluğu ve toplumsal hizmeti teşvik ediyor.

Edinburgh Dükü Prens Philip tarafından 1956 yılında başlatılan ödül programına bugüne kadar 140 ülkeden 8 milyonu aşkın genç katıldı. The Duke of Edinburgh's International Award'dan alınan madalya ve "pasaport" adı verilen sertifikanın, yurt dışındaki üniversitelerde geçerliliği bulunuyor. Öğrencilerin, diğer aşamalar olan gümüş madalya ödülünü almak için projelerini 12 ay, altın madalya kazanmak için ise 18 ay sürdürmeleri gerekiyor.

 

- "Bundan sonraki hedefimiz gümüş ve altın madalya almak"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Okulları Antalya Lise Müdürü Ayşe Gülşen Yazıcı, programın, öğrencilerin kendileri ve başkaları için birşey yapma reflekslerini geliştirmek ve bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak adına çok önemli olduğunu belirtti. Yazıcı, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimiz 4 yıldır bu projeye katılıyor. Projeye katılan öğrencilerin, hayvan barınağını ziyaret etmek, yaşlılar evini ziyaret etmek ve görme engelliler için kitap okumak gibi birer sosyal sorumluluk projesini ve kendini geliştirmek adına keman çalmaktan yeni bir yabancı dil öğrenmeye kadar iki ayrı etkinliği düzenli aralıklarla 6 ay boyunca sürdürmesi gerekiyor. Bu süre boyunca tüm çalışmaları gözlemleniyor ve süreç sonunda bronz madalyaya hak kazanıyor.

Öğrenci, proje kapsamında bir taraftan kendini geliştirirken bir taraftan da başkaları için birşeyler yapıyor, emek harcıyor, çaba sarfediyor ve hizmet ediyor. Bundan sonraki hedefimiz gümüş ve altın madalya almak."

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku