Tokcan: Sorumluluğum varken yetkimin olmaması açıkçası beni yordu. Bu yetkisizlikle Datça'ya daha fazla bir faydamın olabileceğini düşünmüyorum

MUĞLA (AA) - Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren görevinden ayrılacağına ilişkin istifa dilekçesini Datça Kaymakamlığına verdi.

Bir süre önce görevini bırakacağını açıklayan Tokcan, kararından vazgeçmeyerek istifa etti.

Tokcan'ı makamında ziyaret eden çoğunluğunu kadınların oluşturduğu vatandaşlar, kendisinden istifasını geri almasını istedi.

Tokcan ise Büyükşehir Yasası'nın ardından Datça Belediye Başkanlığının yetkisiz kalmasının kararındaki en önemli etken olduğunu söyledi.

Datça'nın büyük sorunları bulunduğunu fakat belediyeye onları çözebilecek yetkinin verilmediğini ifade eden Tokcan, şunları söyledi: 

"Sürekli vatandaşla karşı karşıya kalıyoruz. Sorumluluğum varken yetkimin olmaması açıkçası beni yordu. Bu yetkisizlikle Datça'ya daha fazla bir faydamın olabileceğini düşünmüyorum. Şu an belediye başkanı olarak modern bir muhtar durumundayım. Hiçbir yetkim kalmadı" dedi.

Vatandaşın, seçtiği belediye başkanından gücünü aşan isteklerde bulunduğuna dikkati çeken Tokcan, bunların bir kısmının yasaya uymadığını, bir kısmının da yetkilerini aştığını söyledi.

Yazılı ifade edilmeyen sorumlulukların kendisini bunalttığını anlatan Tokcan, "Yani bitecek gibi değil. Eğer şu dönemde CHP tek başına iktidar olup, hükümet kurabilseydi belki bir yıl daha görev yapmayı düşünebilirdim. Çünkü 6 ay içerisinde yerel yönetimlerin, yani biz belediyelerin önünü açacak düzenleme yapacak bir imkana sahip olacaktık. Gerçekten zorlanıyorum" dedi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku