İSTANBUL (AA) - Dacia, 11 yıllık süre boyunca 3,5 milyon aracın satışını gerçekleştirdi.

Dacia'dan yapılan açıklamaya göre, 2004 yılında yeniden hayata döndürülen marka, ürün gamının tamamen yenilenmesinden sonra büyümesini sürdürdü. Dacia, 11 yılda Avrupa'da ve Akdeniz bölgesinde 3,5 milyon aracın satışını yaptı. Satılan 3,5 milyonuncu Dacia, İngiltere'den bir müşterinin satın aldığı Sandero Stepway oldu.

Otomobilin anahtarları, Avrupa Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Denis Le Vot tarafından aracı satın alan Jody Panov'a teslim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vot, "3,5 milyonuncu Dacia'nın anahtarlarını teslim ediyoruz. Bu teslimin, markanın 2013 senesinde lanse edildiği İngiltere'de olması beni çok mutlu etti. Dacia, 3,5 milyon müşteriye ulaşarak müşterilerin beklentilerini kusursuz biçimde karşılayan açık ve yalın taahhütleri sayesinde elde ettiği başarıları yeniden teyit etmiş oldu. Dacia  müşterilerine, güvenli, modern özelliklere sahip ve makul fiyatlarla satın alınabilen otomobiller sunuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Dacia satışları, 2015'in ilk yarısında yüzde 10,1 artarak 290 bin 24 adete ulaştı. Aynı dönemde Avrupa'daki satışlar yüzde 5,5 artarak 205 bin 436'ya yükseldi. Marka, Fransa'da yüzde 5,3 ile binek otomobil pazarındaki 5. marka konumunu korudu ve perakende müşteri satışlarında 4. sırada yer aldı. Dacia markasının satıldığı 44 ülkenin 19'unda 2015'in ilk 6 ayında rekor satışlar gerçekleşti.

Dacia, Türkiye pazarında ise yükselişini sürdürdü. Toplam pazarda 4,6 pazar payı elde eden marka, bu performans ile marka sıralamasında 7. sırada yer aldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku