İSTANBUL (AA) - Citroen Türkiye, yılın ilk altı ayında gösterdiği uluslararası pazardaki satış başarısının ardından bu kez "2015 Yılı Citroen Teknik Danışmanlar Dünya Kupası"nda şampiyonluk başarısına imza attı.  

Citroen açıklamasına göre, Fransa’da dün düzenlenen teknik bilgi ve uygulamanın baz alındığı yarışmada, Citroen Türkiye Teknik Ekibi en yüksek dereceyi elde ederek sıralamada birinci oldu. 2015 Yılı Citroen Teknik Danışmanlar Dünya Kupası'nda, Teknik Hizmetler Müdürü Mehmet Nejat Vardal'ın önderliğinde Ramazan Aldırmaz, Fatih Arı, Volkan Tunç ve İlyas Özyurt'tan oluşan Citroen Türkiye takımı 45'er dakikalık 6 sınavı başarıyla tamamladı.

Citroen Türkiye Teknik Ekibi, aralarında Fransa, Japonya, Rusya, Polonya, Brezilya ve Çin'in bulunduğu finalistleri geride bırakarak şampiyonluğunu tescilledi. Citroen Türkiye satış sonrası teknik ekibi zorlu geçen motor, otomatik vites kutusu, elektrik, araç geometrisi, fren sistemleri, araç donanımları, onarım metotları, diyagnostik prosedürü ve teknik dokümantasyon kullanımını kapsayan konularda üstün başarı elde etti.

Canlı gerçekleşen ve juri tarafından puanlanan yarışmada, sınav kategorileri gerçek müşteri şikayeti ile başlayarak arızalı bir aracın kabulünden onarılıp teslimatına kadar geçen tüm kritik süreçleri kapsadı.

Yarışmada arızanın sebebini bulabilmenin yanı sıra müşterinin şikayetini de iyi şekilde anlayarak takım ruhu ile Citroen diyagnostik prosedürlerini uygulayabilme becerisi de değerlendirildi. 

Anahtar Kelimeler
FransaOtomotivCitroen
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku