İSTANBUL (AA) - Çilek mobilya, bebek, çocuk ve gençlerin kullanımı için tasarlanan ürünlerin güvenlik açısından risk barındırmaması ve kullanılan malzemelerin sağlığa zararlı olmaması gerektiği konusunda aileleri uyarıyor.

Çilek mobilyadan yapılan açıklamada, çocukların zamanının çoğunu geçirdiği odalarının hem fiziksel hem de ruhsal sağlıkları için önemli olduğu belirtildi. Çilek mobilyanın, ürünlerini tasarlarken bu konulara dikkat ettiği, görsel açıdan çocukların kendilerini rahat ve güvende hissetmelerine ortam sunan odalar tasarlarken, üretimde kullanılan malzemeler ve güvenlik standartlarına da özen gösterdiği vurgulandı.

Açıklamaya göre, miniklerin hassas ve narin vücutları için ürettiği odalarda, güvenlik için gerekli önlemler alan Çilek, üretim sırasında kullandığı malzemelerin de AB standartlarında ve anti-kanserojen olmasına dikkat ediyor. Odalarında, sağlığa zararlı olmayan su bazlı boyaları kullanan Çilek, ürünlerin üzerinde kullanılan sticker tekniğini ise içinde kimyasal madde barındırmaması için dergilerde kullanılan ofset baskı yöntemiyle yapıyor.

 

- "Çilek odaları detaylı testlerden geçiyor"

 

Açıklamaya göre Çilek, Almanya’da LGA tarafından yüksek güvenlik ve kalite standartlarına uygun ürünlere verilen "GS Kalite Sertifikası"na sahip bulunuyor. Bir markanın alabileceği en ileri ürün güvenliği ve kalite belgesi olarak adlandırılan GS, tüm Avrupa’da ve dünyada kabul görüyor. Ergonomiden çocuk güvenliğine, kullanılan malzeme standartlarından dayanıklılığa birçok konuda test edilen Çilek ürünleri, zorlu bir sürecin ardından GS Sertifikası ile belgelendiriliyor.

İleri çocuk güvenliği standartlarına göre tasarlanan ve üretilen Çilek ürünleri, Avrupa Birliği standartlarına uygun anti-kanserojen ve anti-bakteriyel malzemeler kullanılarak Alman teknolojisi makine parkurlarında üretiliyor.

 

- "Aileler dikkatli olmalı

 

Çilek, ailelerin çocukları için oda alırken, çocukların sağlığına dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor. Uygun fiyatlı olduğu için araştırma yapılmadan ve kalite tescil belgeleri sorgulanmadan satın alınan bir çok çocuk odasının sağlığa aykırı madde içerebileceği konusunda uyaran Çilek, aileleri güvenilir ve kaliteli mobilyaya yönlendiriyor. 

Anahtar Kelimeler
ÇilekMobilya
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku