Faruk Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini, Ahmet Erdem'e devretti

ANKARA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine getirilen Ahmet Erdem, görevini Faruk Çelik'ten devraldı.

Bakanlıkta gerçekleştirilen devir-teslim töreninde konuşan Faruk Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yaptığı 4 yılda, çalışma hayatı açısından önemli icraatlara imza attıklarını belirtti.

Çelik, "Darbe ürünü sendikal mevzuatı kaldırdık, onun yerine çağın gereklerine uygun, örgütlenme özgürlüğünün önünü açan bir mevzuatı çalışma hayatına kazandırdık. Yine, memurlarımızın yıllardır beklediği toplu sözleşme hakkını, bu dönemde hayata geçirdik ve memurlarımıza önemli kazanımlar sağlayan 3 toplu sözleşme sürecini başarıyla tamamladık" diye konuştu.

İş sağlığı ve güvenliği alanında da ilk kez müstakil "İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası"nı yürürlüğe koyduklarını anımsatan Çelik, 40'a yakın alt düzenlemeyi de hayata geçirdiklerini kaydetti.

Bu temel düzenlemelerin yanında, sağlık ve sosyal güvenlik alanında da vatandaşları rahatlatan düzenlemeler gerçekleştirdiklerini aktaran Çelik, şöyle devam etti:

"Bütün bu çalışmalarımızda Sayın Ahmet Erdem Bey'in katkısı ve emeği çoktur. Onun için, zor alanlardan sorumlu olan bu bakanlığı, bu alanda tecrübesi ve birikimi olan Sayın Ahmet Erdem'e devretmenin huzuru içindeyim. Sayın Ahmet Erdem'in, ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas dönemde, üstlendiği görevi başarıyla yerine getireceğine inancım tamdır. Kendisine başarılar diliyorum." 

Bakanlık görevini devralan Ahmet Erdem de yıllardır çalıştığı bakanlıkta kendisine başka bir sorumluğun tevdi edildiğini belirterek, "Devletin devamlılığı esasında şahsım adına tevdi edilen bu görevi seçime kadar aynı duyarlılıkla sürdüreceğimi belirtmek isterim. Sayın Bakanımızla önemli icraatlara imza attık. Bana tevdi edilen bakanlık görevini büyük sorumluluk içerisinde yerine getireceğimi ifade etmek isterim" diye konuştu.

Bakan Erdem, kendisini göreve layık gören başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku