İSTANBUL (AA) - Çalık Grubu'nun Balkanlardaki (Arnavutluk ve Kosova) bankası Banka Kombetare Tregtare (BKT), The Banker dergisi tarafından "Yılın En İyi Bankası" ödülü ile ödüllendirildi.

Banka açıklamasına göre, The Banker dergisi, her yıl dünya çapında ülkeler bazında belirlediği yılın bankası ödülleri kapsamında BKT'yi 2015 yılı için "Arnavutluk'un En İyi Bankası" seçti. Bankanın ödülü, Londra'da düzenlenen törenle BKT Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta ile Üst Yönetici (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi Seyhan Pencablıgil'e takdim edildi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Usta, "Yılın Bankası ödülünü almak BKT için bir gelenek haline geldi. Benzer Avrupa ülkeleri gibi içinde bulunduğumuz Arnavutluk bankacılık sektörünün de restorasyon evresinde olmasına rağmen, sürdürülebilir karlılık ve büyüme hikayemize yeni bir başarıyı daha kaydedebildik" değerlendirmesinde bulundu.

Başarılarının arkasında muazzam bir çaba olduğunu ve bununla gurur duyduklarını belirten Usta, şu ifadeleri kullandı:

"Aktif büyüklüğü 2,8 milyar dolar olan BKT, 90. yılında 64'ü Arnavutluk'ta, 26'sı ise Kosova'da olmak üzere toplam 90 şube ile müşterilerine hizmet sunuyor. Çalışmalarımızın finans alanında uluslararası referans kaynaklarından biri tarafından takdir edilmiş olması bizi gururlandırıyor. Kuruluşumuzun 90. yıl dönümünü kutladığımız günlerde aldığımız bu ödül, müşterilerimiz, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve bizim için mükemmel bir hediye oldu"

 

-"Ülkede alınabilecek en büyük 3 ödülü de aldık"

 

Banka CEO'su Pencablıgil ise şunları kaydetti:

"BKT, The Banker'dan aldığı ödülün yanı sıra 2015 yılında Euromoney ve EMEA Finance dergisi tarafından "Arnavutluk'un En İyi Bankası" seçilmişti. BKT olarak ülkede alınabilecek en büyük 3 bankacılık ödülünü de almış bulunuyoruz. Bu denli büyük başarılar iş ortamımızda beklentileri daha da artırıyor ve daha yüksek performans gerektiriyor. Arnavutluk'un en değerli markasına sahip olma sorumluluğu ile sadece kendi sektörümüz veya Arnavutluk için değil, bölgemize ve diğer sektörlere örnek teşkil edecek standartlar ortaya koymalıyız."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku