İSTANBUL (AA) - Brisa, 2014 Sürdürülebilirlik Raporu ile Ethical Corporation tarafından verilen "En İyi B2B Sürdürülebilirlik Raporu" ödülünü kazandı.

Brisa'dan yapılan açıklamaya göre şirket, 2014 Sürdürülebilirlik Raporu ile İngiltere'de faaliyet gösteren Ethical Corporation'ın düzenlediği 6. Sorumlu İş Dünyası Ödülleri töreninde (Responsible Business Awards) "En İyi B2B Sürdürülebilirlik Raporu" ödülüne layık görüldü. 

200'e yakın liderin katılımıyla The Cumberland'de gerçekleşen gala gecesinde, çeşitli ülke ve sektörlerden katılımcıların sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk, çevre ve etik gibi başlıklarda yılın öne çıkan başarıları ödüllendirildi.

Törende, Brisa'nın "sürdürülebilirlik alanındaki şeffaflığı ve raporlama çalışmalarını, işlerinde güven sağlamaya ve büyümeye yönelik bir araç olarak mükemmel bir şekilde kullanması" nedeniyle ödüle layık bulunduğu belirtildi.

Tüm faaliyetlerinin sosyal, ekonomik ve çevresel etkilerini 2012 yılından beri kamuoyuyla paylaşan Brisa, yolculuğun geleceğini tasarlama vizyonu doğrultusunda stratejik bir araç olarak gördüğü sürdürülebilirlik raporlarını hazırlarken önceliklerini çeşitli paydaşlarının görüşlerini alarak belirliyor.  

Ödüle layık bulunan 2014 Sürdürülebilirlik Raporu, Küresel Raporlama Hareketi'nin (Global Reporting Initiative/GRI) G4 raporlama standardına uygun olarak (comprehensive) kapsamlı seviyede hazırlandı.

Rapor, şirketin sürdürülebilirlikle ilgili konularda 2014 yılı içindeki performansını şeffaf bir şekilde paylaşırken, sürdürülebilirlik çalışmalarının dış denetimden başarılı bir şekilde geçmiş olduğunu belgeliyor.

Çalışma gruplarının ve çalışanlarının üstün performansı ile sürdürülebilirlik yolculuğuna değer katmaya devam eden Brisa, yaptığı her işte düşünmeye sürdürülebilirlik ile başlamak için farkındalık yaratıyor ve sürdürülebilir iş modelleri oluşturmaya odaklanıyor.

 
Anahtar Kelimeler
OtomotivBrisa
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku