İSTANBUL (AA) - Berko İlaç, 2. Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi'ne (İVEK) katıldı.

Berko İlaç açıklamasına göre, ilaç ve eczacılık ile ilgili son gelişmeleri tartışmak, çeşitli çözüm önerileri sunmak ve sektör temsilcileri ile öğrencileri bir araya getirmek amacıyla düzenlenen 2. Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi, "İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı" sloganıyla Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Berko İlaç'ın da katılım sağladığı kongrede konuşmacı olarak yer alan Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Berat Beran, iki farklı oturumda katılımcılara hitap etti. İlk olarak OTC başlıklı oturumda konuşan Beran, bu konuda kavram karmaşası yaşandığını belirtti. Beran, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ruhsatlandırdığı takviye edici gıda ürünlerine ve Sağlık Bakanlığı'nın ara ürün olarak adlandırdığı ürünlere topluca OTC adı veriliyor" ifadesini kullandı.

OTC konusunda Türkiye'deki alanın net olmadığını dile getiren Beran, gerekli düzenlemelerinin olmaması sebebiyle üretilen ürünlerin kalite kontrolünün yapılmadığına vurgu yaptı. Beran, söz konusu düzenlemelerin yapılması adına çağrıda bulundu.

"Bir Eczacının Başarı Hikayesi" başlıklı özel oturumda ise kongre katılımcılarına ve öğrencilere seslenen Beran, şunları kaydetti:

"Cesur olun. İnovasyon her alanda çok önemli. İnsanların gözünden kaçan, basit, küçük ama tamamı size ait olan inovatif ürünler üretin. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Hayatınız boyunca her zaman bir el size uzanacak. Mühim olan bunu görebilmek, o eli yakalayabilmektir."

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku