Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nun 11. dönem mezunları diplomalarını aldı

ANKARA (AA) - Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nun 11. dönem mezunlarına törenle diplomaları verildi.

Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı tören alanında düzenlenen törenle Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu 11. döneminden 60 öğrenci mezun oldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Eğitim ve Doktrin Komutanı (EDOK) Orgeneral Kamil Başoğlu, Bando Okulu Komutanı Tank Kurmay Albay Halil Birer, okul komutanları ve mezun öğrencilerin aileleri de yer aldı.

Okul komutanı Albay Birer, Bando Okulları Komutanlığı'nın, 1831 yılından itibaren çeşitli isimlerle hizmet veren ve TSK'nın en eski eğitim kurumlarından biri ve bando okullarının da Türk ordusunun "gür sesi" olduğunu ifade etti.

Albay Birer, şunları kaydetti:

"Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı, kurulduğu ilk günde olduğu gibi bugün de iyi insan, örnek vatandaş ve mükemmel asker hedefiyle İç Hizmet Kanununda belirtilen nitelikleri ve değerleri kazanmış vatan, vazife, şeref ve dürüstlük kavramlarını kendisine ilke edinmiş, Atatürkçü düşünce sistemini özümsemiş ve bunu bir yaşam tarzı olarak benimseyerek kendine rehber edinmiş askeri öğrenciler yetiştirmektedir."

Öğrenci ailelerine teşekkür eden Albay Birer'in konuşmasının ardından, okulu birincilikle bitiren Jandarma Bando Astsubay Çavuş Oğuzhan Doğan da mezunlar adına konuşma yaptı. Doğan, öğrencilerle Şeref Andı'nı okumasının ardından, yaş kütüğüne dönem plaketi çaktı. Doğan'a diplomasını, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak verdi.

Dereceye giren dönem ikincisi Hava Bando Astsubay Çavuş Olcay Ovalı, diplomasını EDOK Komutanı Orgeneral Başoğlu'ndan, dönem üçüncüsü Bando Astsubay Çavuş Zülküf Demirhan ise diplomasını Okul Komutanı Albay Birer'den aldı. 

KKTC adına misafir öğrenci olan Bando Astsubay Çavuş Orçun Tofta ise diplomasını, KKTC Askeri Ateşe Kurmay Albay Ali Koruk'tan aldı.

Dereceye giren diğer öğrencilere ise 50. mezuniyet yılını dolduran Bando Kıdemli Başçavuş Hasan Mahir tarafından diplomaları verildi.

Tören, Mızıka Okulu Marşı'nın toplu halde söylenmesi ve bando gösterisi eşliğinde öğrencilerin tören geçişinin ardından sona erdi.

Düzenlenen mezuniyet töreninde, 30'u Kara Kuvvetleri, 11'i Deniz Kuvvetleri, 10'u Hava Kuvvetleri, 7'si Jandarma Genel Komutanlığı, 2'si de KKTC adına olmak üzere toplam 60 öğrenci astsubay diploma aldı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku