Hamelin kentindeki sığınmacı yurdunu kundaklama girişiminde bulunuldu

BERLİN (AA) – Almanya’da Aşağı Saksonya eyaletinin Hamelin şehrinde bir sığınmacı yurdunu kundaklama girişiminde bulunulduğu bildirildi.

Hamelin polisi sözcüsü Jens Petersen, 30’un üzerinde sığınmacının kaldığı binanın bir dairesinin penceresine dün gece yanıcı madde atıldığını belirtti.  

Petersen, dairede halı ve yatağın ateş aldığını, yan odada uyuyan Zimbabveli anne ile 3 çocuğunun yara almadan kurtulduğunu kaydetti.

Olay yerine gelen itfaiye ekibinin yangını söndürdüğünü ifade eden Petersen, yangının ardından bölgede görülen bir otomobilin arandığını söyledi.

- Aue kentinde bir sığınmacı yurdunda yangın çıktı

Öte yandan Chemnitz polisi tarafından yapılan açıklamada da Aue kentinde bir sığınmacı yurdunda yangın çıktığı bildirildi.

Polis yangının sebebi konusunda bir açıklama yapmazken, “Freie Presse” adlı gazete olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını yazdı.

Son günlerde sığınmacıların kaldığı yurtlara karşı saldırıların arttığı Almanya'da Baden-Württemberg ve Brandenburg eyaletleri ve Leipzig kentinde yurtlara yönelik kundaklama girişimleri olmuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku