İSTANBUL (AA) - Albaraka'nın Albatros projesi, Londra'da düzenlenen "HP Enterprise Discover 2015" etkinliğinde "Yılın Altyapı Dönüşüm Projesi" ödülüne layık görüldü.

Albaraka açıklamasına göre, Albatros projesine bir ödül de dünyanın önde gelen bilişim firmalarından HP Enterprise şirketinden geldi.

Londra'da düzenlenen "HP Enterprise Discover 2015" etkinliğinde gerçekleşen ödül töreninde, "Yılın Altyapı Dönüşüm Projesi" ödülünü, Albaraka adına Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu aldı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tuğlu, dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonuyla başlattıkları Albatros projesinin ödüllendirilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. 

Tuğlu, projenin, dünyanın en iyi katılım bankası vizyonunu destekleyen önemli adımlardan biri olduğunu vurguladı.

Projeyle Albaraka'nın tüm altyapısının açık sistemlere taşınarak, yeni hizmet ve servislerin daha kısa sürede devreye alınmasının mümkün hale getirildiğini dile getiren Tuğlu, 2016 yılında da değişim sürecinin devam edeceğini aktardı.

Tuğlu, "Yenilikçi duruşumuzun bundan sonraki adımlarımızla da müşterilerimiz tarafından beğenileceğini umuyorum. Şimdiye kadar aldığımız geri dönüşler de bize doğru işler yaptığımızı gösteriyor" ifadelerini de kullandı.

Albaraka, büyük bir yatırımla hayata geçirdiği Albatros'u, teknolojiyi iyi kullanan bir banka olma yolunda en önemli adımlardan biri görüyor. Yaklaşık üç yıl önce başlatılan Simurg dönüşüm projesinin bilişim ayağını oluşturan Albatros ile hem genel müdürlük hem şubelerdeki iş yapış şekillerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku