İSTANBUL (AA) - Albaraka, Türkiye'de internet şubesinden e-Devlet Kapısı'na girilebilen ilk katılım bankası oldu.

Albaraka'dan yapılan açıklamaya göre banka, e-Devlet'e erişim sağladı. Buna göre Albaraka Türk'ün internet sitesinde bulunan "e-Devlet'e Şifresiz Giriş" butonu ile e-Devlet'in kapılarını açacak sistem sayesinde, e-Devlet şifresine ihtiyaç duymadan SGK hizmet dökümü, vergi borcu sorgulama ile adli sicil kaydı sorgulama gibi birçok işlem kısa süre içinde gerçekleştirilebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, bankanın e-Devlet Kapısı özelinde başlattığı uygulamanın gelecekte pek çok yeni adımın da habercisi olduğunu bildirdi.

Türkiye'nin en tecrübeli ve en köklü katılım bankası olarak, teknolojinin ve çağın gerekliliklerini her zaman yakından takip etmeye itina gösterdiklerini aktaran Yahşi, "Gelişen internet bankacılığımızla bugünden sonra müşterilerimiz sadece Albaraka özelindeki işlemlerine değil, e-Devlet'te ihtiyaç duydukları işlemlere de internet sitemiz üzerinden ulaşabilecekler. İnternet şubemizde yapacağımız yenilikleri hız kesmeden sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.    

e-Devlet şifresi olmayan tüm bireysel müşteriler, İnternet Şubesi şifresi dışında bir şifreye ihtiyaç duymadan sisteme doğrudan girebilecek.

İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan "e-Devlet'e Şifresiz Giriş" butonuna tıklandığında, otomatik olarak e-Devlet Kapısı'na ulaşacak kullanıcılar, turkiye.gov.tr sitesinden de "Sisteme Giriş / İnternet Bankacılığı" adımlarını takip edip, Albaraka Türk logosunu tıklayarak İnternet Şubesi şifresi ile e-Devlet Kapısı'na erişebilecekler.

Anahtar Kelimeler
FinansAlbaraka
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku