İSTANBUL (AA) - Akbank, iştirakleri Ak Yatırım ve Ak Portföy'ün güçlerini "Akbank Yatırım Hizmetleri" şemsiyesi altında birleştiriyor.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre banka, temmuz ayında Sermaye Piyasası Kanunu'nda yapılan son değişikliklerle başlayan yeni döneme uyum sağlamak ve değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir adım attı.

Bu doğrultuda hayata geçirilen Akbank Yatırım Hizmetleri, Akbank’ın bir uzantısı olduğu kadar Ak Portföy ve Ak Yatırım iş birliği ile müşterilerine katma değer yaratacak yeni bir hizmet modeli sunacak. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, müşterilerinin yatırım tercihleri ve beklentileri doğrultusunda yatırımlarını daha iyi yönetebilmek için Akbank olarak Ak Yatırım ve Ak Portföy ile güçlerini birleştirdiklerini vurguladı. 

Binbaşgil, şunları kaydetti:

"Türkiye'de ve dünyada yatırım ortamı değişiyor, uzmanlık ve tecrübenin önemi artıyor. Bu değişim paralelinde biz de yaklaşık 2 yıllık yoğun bir çalışma sonunda Akbank Yatırım Hizmetleri'ni geliştirdik. Müşterilerimize Ak Portföy ve Ak Yatırım iş birliğiyle tek noktadan yatırım uzmanlığı sunmaya başlıyoruz. Bu yeni oluşumun arkasında uzmanlık ve tecrübenin yanı sıra yüksek bir teknoloji var. Akbank Yatırım Hizmetleri dijital çağın olanaklarından da en iyi şekilde yararlanacak.

Akbank Yatırım Hizmetleri iş modeli sayesinde, müşterilerin değişen beklentileri en iyi şekilde karşılanacak. Bu yapıyla müşterilerimizin yatırım kararlarını güvenle ve kolayca vermelerini sağlayan, güçlü içerik ve uzmanlıkla desteklenen bir hizmet sunacağız. Türkiye'de birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler için mevduatın yanına farklı yatırım ürünlerini de ekleyerek, müşterilerimizin yatırım beklentilerine uygun değer önerilerini sunmaya devam edeceğiz."

Binbaşgil, müşterilerinin, yatırım çözümlerine ulaşırken bilmeleri gereken tek adresin Akbank Yatırım Hizmetleri olacağını da dile getirdi.

 

- "Müşterilerimizi en iyi şekilde tanıyor ve genel yatırım tavsiyeleri çerçevesinde bilgilendiriyoruz"

 

Akbank Bireysel ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yard​ımcısı Arif Özer İsfendiyaroğlu da yatırım kararları verilirken öncelikli tercih edilen banka olmayı hedeflediklerini belirtti. Müşterileri dinlediklerinde, yatırım konusunda 4 temel geri bildirim aldıklarını aktaran İsfendiyaroğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu geri bildirimler, 'Piyasalar çok hızlı değişiyor, ne yapacağını bilmiyorum', 'Almış olduğum pozisyonu takip etmekte zorlanıyorum', 'Bana uygun fırsatlar neler, bu fırsatları kaçırıyor muyum?', 'Yatırım tercihlerime uygun yatırım kararları ve önerileri neler?', 'Tek noktadan ve hızla erişebileceğim, kafa karışıklığı yaşamadan güvenle işlem yapabileceğim, yatırım kararlarımın sonuçlarını kolayca takip edebileceğim bir yatırım servisine ihtiyacım var' şeklinde oldu. Tüm bu müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere şubelerimiz ve dijital kanallarımızdan bu yeni yatırım hizmeti modelini oluşturduk.

Yeni yatırım modelimizle müşterilerimizi en iyi şekilde tanıyor ve genel yatırım tavsiyeleri çerçevesinde bilgilendiriyoruz. Beklentilerine uygun yatırım ihtiyaçlarını hızlıca çözen portföy fikirleri ve portföy sepetleri gibi ürünler sunuyoruz. Kişiselleşmiş yatırım ihtiyaçları talepleri için ise görüntülü Yatırım Danışmanlığı servisi sayesinde ister şubeden ister müşterilerin yanında teknoloji ile hızla karşılayabilme imkanı sağlıyoruz. Direkt Bankacılık aracılığıyla müşterilerin yatırımlarını takip edebilme fırsatı yaratıyoruz."

 

- "Tasarruf sahiplerine orta uzun vadede artı değer sağlıyoruz"

 

Ak Portföy Genel Müdürü Alp Keler ise iyi bir yatırım yönetimi hizmetinin en önemli ön koşulunun müşteriyi iyi tanımak ve tercihlerini anlamak olduğuna dikkati çekti. Keler, şu ifadeleri kullandı:

"Akbank Yatırım Hizmetleri ile müşterilerimizin yatırımcı profilinin ve bu profile en uygun varlık dağılımının belirlenmesi konusunda tüm bilgi birikimi ve deneyimimizi ortaya koyan, global standartların üzerinde süreçler oluşturduk. Böylece müşterimizin yatırım ihtiyacını net olarak tanımlayabiliyor, bu ihtiyaçlara en uygun yatırım dağılımını sunarak tasarruf sahiplerine orta uzun vadede artı değer sağlıyoruz.

Müşterilerimize potansiyel getiriyi artırmayı hedefleyen devrimsel bir ürün sunuyoruz. Değişen piyasa şartları paralelinde varlık dağılımı güncellenen Portföy Fikirleri ürünümüzle müşterilerimiz, profesyonel yatırım süreçleri ve kapsamlı finansal modellerin sonuçlarından direkt yararlanmış olacak."

Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş da hem Sermaye Piyasası Kanunu'nun değişimi hem de Borsa İstanbul'un getireceği yenilikler çerçevesinde yatırımcıların ihtiyaçlarının değişeceğini öngördü.

Erdoğmuş, "Konusunda uzman ve deneyimli kadromuz ile genel yatırım tavsiyelerinin yetersiz kaldığı noktalarda, kişiye özel ihtiyaçları karşılamak üzere kurumsal ve bireysel yatırım danışmanlığı hizmeti vererek, müşterilerimiz için en temel finansal ürünlerden en kapsamlı ve uzmanlık gerektiren ürünlere kadar tüm ihtiyaçlarına cevap vereceğiz" bilgisini paylaştı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku