İSTANBUL (AA) - Dünyanın önde gelen finans dergilerinden Emea Finance, ilk kez bir Türk Bankası'nı "Avrupa'nın En İyi Nakit Yönetimi Bankası" seçti.

Dünyanın en iyi hazine ve nakit yönetimi bankalarının belirlendiği çalışmada büyük bir çekişme yaşandığını vurgulayan Emea Finance Editörü ve Başkanı Christopher Moore, Avrupa'nın En İyi Nakit Yönetimi Bankası ödülünü, genelde çok sayıda Avrupa ülkesinde hizmet veren küresel bankalara vermeyi tercih ettiklerini söylerek şunları kaydetti:

"Bu yıl ilk kez bu ödülü bir Türk bankasına vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu seçimi yaparken Akbank'ın Türk ekonomisine ve Türk şirketlerinin uluslararası piyasalardaki rebaket gücüne olan katkılarını ödüllendirmek istedik. Akbank'ın sektöre kattığı yenilikçi ürünler, sunduğu dijital hizmetler ve mobil uygulamalar, değerlendirme sürecimizde etkili oldu.Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda, üstün teknolojik altyapıları ile müşterilerine en iyi finansal çözümleri sunan, müşteri odaklı hizmetleriyle rekabetten ayrışan bankalar öne çıktı. Türkiye'de de Akbank, nakit yönetimi işlemlerindeki yüksek hacmi, pazar payı, rekabetçi fiyatlama stratejisi, teknolojik altyapısı ve müşteri hizmetlerindeki başarısı ile bu ödülü kazandı." 

 

- "Dijitalleşmeye ve kanal çeşitliliğine çok önem veriyoruz"

 

Akbank Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Bölüm Başkanı Erdoğdu Paker, "Avrupa'nın En İyi Nakit Yönetimi Bankası ödülünü aldığımız için çok heyecanlı, mutlu ve gururluyuz. Nakit yönetimi ve dış ticaret ekibi olarak 10 yıldır müşterilerimize teknoloji ve uzmanlık ile hizmet etmeye çalışıyoruz" dedi.

Paker, "Bu gayretlerimizin karşılığını Avrupa çapında birincilik ödülü ile almak bizleri daha da motive ediyor. Her zaman müşterilerimizin iş ortağı olma vizyonu ile hareket ettik. Sürekli geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerimiz müşterilerimizin beğenisini kazanıyor. Akbank olarak dijitalleşmeye ve kanal çeşitliliğine çok önem veriyoruz. Mobil uygulamaların hayatımızdaki yeri büyürken, biz de müşterilerimizin ihtiyaçlarına proaktif yaklaşım ve yenilikçi ürünlerimizle çözüm sunmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

Anahtar Kelimeler
AkbankEMEA Finance
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku