İSTANBUL (AA) - Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Önder Halisdemir, Almanya'ya açık bir iş birliği çağrısında bulunarak, "Alman yatırımcıları özellikle yaşlılar için Türkiye’de konut projeleri üretmek üzere ortak yatırıma davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Halisdemir, yaptığı yazılı açıklamada, Almanya Ekonomi Konseyi'nin "Geleceğin Sektörleri ve Türkiye-Almanya İşbirliği – Dijital Altyapı ve Dijital Ekonomi" başlıklı panelinde "Büyüme ve Gelişmenin Şartı: Dijital Hizmetlerin Oluşması ve Gelişmesi" konulu konuşma yaptığını aktardı.

Ağaoğlu'nun inşaat sektörünün dijital lideri olduğunu ve dijitalleşmeyen şirketlerin geleceğinin olmadığını vurgulayan Halisdemir, finanstan ulaşıma pek çok alandaki dijital tecrübelerini bugün Ağaoğlu'nun akıllı ev teknolojisini de içerisinde barındıran dijitalleşme süreci için kullandığını dile getirdi.

Halisdemir, dijitalleşmeden beklenen faydanın, mevcut işin uygun maliyetle ve daha az aracının olmasının yanı sıra daha hızlı yapılması gerektiğini kaydederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türkiye'nin Dijitalleşme Endeksi'nde Ağaoğlu inşaat sektörünün lideri oldu. Dijitalleşme endeksinde 10 puanlık iyileşme yüzde 1,5'lik Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kar (EBITDA) artışına yol açıyor. Müşterilerimizin hayatını her anlamda kolaylaştıran Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Sistemi, satış danışmanlarımıza her an her yerde satış yapabilmesi imkanı sunan Satış Entegrasyon Sistemi, yapı güvenliği için gerçekleştirdiğimiz stres testi çalışmalarımızdan bazıları. Şu an odağımız ise akıllı ev sistemleri... Müşterilerimizin tecrübeleri ile zenginleştirdiğimiz, pazar analizlerimizde dijitalleşmeyi ön planda tuttuğumuz çalışmalarımız neticesinde Ağaoğlu'nun yeni evlerinde artık ortam ışığından su sıcaklığına her şeyin ayarlanması bir telefon ya da tablet uzaklığında."

Halisdemir, Almanya'ya açık bir iş birliği çağrısında bulunarak, "Gelin, özellikle yaşlılar için konut projeleri üretmek üzere ortak yatırımlar gerçekleştirelim. United Nations of Ağaoğlu mottomuzla, projelerimizde 81 farklı milletten insanı huzur içerisinde yaşadığı mesajını veriyoruz. Onlara 'yalnız değilsiniz' diyoruz. Türkiye ve Almanya arasındaki 2014 yılı verilerine göre 32 milyar avroluk toplam ticaret hacmini artıralım ve bu ilişkileri daha da güçlendirmek için üzerimize düşeni yapalım" ifadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku