Abdi İbrahim Tower, 12 15 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşen Contemporary İstanbul kapsamında bu yıl da sanatseverleri ve yurtdışından gelen gazetecileri ağırladı

İSTANBUL (AA) - Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Contemporary İstanbul kapsamında sanatseverler ve yabancı gazeteciler, sanatla mimarinin iç içe geçtiği Abdi İbrahim Tower’ı ziyaret etti.

Abdi İbrahim'den yapılan açıklamaya göre, binden fazla eserden oluşan Barut Koleksiyonu’nun başyapıtlarının sergilendiği Abdi İbrahim Tower, çağdaş sanat eserleriyle de koleksiyonerlerin ve gazetecilerin beğenisini topladı.

Ünlü İtalyan mimar Dante Benini'ye 2006 yılında "Yılın Mimarı" ödülünü kazandıran Abdi İbrahim Tower, İstanbul'da gerçekleşen sanat etkinliklerinde, sanatseverlerin en önemli duraklarından biri konumunda.

12 Kasım'da yaklaşık 30 yabancı gazetecinin ziyaret ettiği Abdi İbrahim Tower, 13 Kasım'da da Türkiye ve yurtdışından 65 koleksiyonere ev sahipliği yaptı.

Abdi İbrahim Tower'da yerli ve yabancı pek çok sanatçının resim, heykel ve video enstalasyonları yer alıyor. Uzun yıllar boyunca biriktirilen eserler, çalışanların sanata ilgi duymasını sağlarken, çalışma ortamına da keyif katıyor.

 

 

Anahtar Kelimeler
Abdi İbrahim
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku