Ekonomi:

İngiliz şirketlerinin, Kuzey Denizi'ndeki yeni enerji yatırımlarının 2018 yılına kadar yılda 2 4 milyar sterlin azaltılabileceği kaydedildi

LONDRA (AA) – Petrol fiyatlarındaki sert düşüşler nedeniyle İngiltere’nin Kuzey Denizi’ndeki yeni enerji yatırımlarının 2018 yılına kadar yılda 2-4 milyar sterlin azaltılabileceği açıklandı.

Şirketlerin maliyetlerini 2016 yılının sonuna kadar en az yüzde 22 oranında azaltmayı planladığı bilgisine yer verilen raporda, Kuzey Denizi’nde faaliyet gösteren offshore şirketlerinin, 2014 yılının başından bu yana 65 bin kişinin işine son vererek toplam çalışan sayısını 375 bine indirdiği vurgulandı.

Raporda, bu yıl içerisinde şirketlerin maliyetlerini yüzde 8 (800 milyon sterlin) azalttığı, önümüzdeki yıl ise yüzde 14'lük (1,3 milyar sterlin) maliyet kesintisine daha hazırlanıldığı da paylaşıldı.

Yeni petrol ve doğalgaz sahalarının keşif oranının 1970’lerden beri en düşük seviyesine gerilediğine dikkati çeken Michie, "Sermaye yatırımlarımızın geçtiğimiz yıl kaydedilen 14,8 milyar sterlin seviyesinden, önümüzdeki üç yıl boyunca neredeyse her yıl 2 ila 4 milyar sterlin azalması bekleniyor" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Volkswagen 5 bin doları ödeyecek cezadan kurtulacak
Egzoz gazı skandalı yüzünden ABD ile başı dertte olan Alman otomobil devi Volkswagen, son anda ABD’li...

Haberi Oku