Ekonomi:

HD Holding CEO'su Demirağ: HD Holding bünyesine 2016'da yeni bir marka kazandırma amacımız var 2016 yılında HD iskender'in 10 veya 15 şubesini açma hedefimiz var

İSTANBUL (AA) - HD Holding CEO'su Kaan Demirağ, holding bünyesine yeni bir marka kazandırma amaçlarının olduğunu belirterek, "2016 yılında HD iskender'in 10 veya 15 şubesini açma hedefimiz var" dedi.

HD İskender’in 20'nci yılı dolayısıyla Cevahir Alışveriş Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Demirağ, holdingin zincir restoranları hakkında bilgi verdi ve 2016 yılı hedeflerini paylaştı. 150’ye ulaşan şubesi ve 2 bin 500 çalışanıyla Türkiye’nin en büyük yerel ve ulusal zincir restoran grubu olduklarının altını çizen Demirağ, "HD İskender, yarattığı kurum kültürüyle 20 yıldır sektörün öncü okulu olmayı sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

HD Holding'in 20 senelik güçlü finansman yapısı ve tecrübesi ile organik büyümede iddialı bir grup olduğunu kaydeden Demirağ, "Cirosal olarak, son 5 yıl içerisinde her yıl minimum yüzde 25 oranında büyüdüğümüzü söyleyebiliriz. 60 şubesiyle 1350 kişiye iş imkanı veren HD İskender markamızın 2015 cirosu yaklaşık 200 milyon Türk lirası olarak gerçekleşecek" diye konuştu.

Uluslararası marka olma hedeflerinin olduğunun altını çizen Demirağ, "Herhangi bir yabancı ortağımız yok. İki sene önce Suudi Arabistan'dan bir ortaklık teklifi oldu fakat kabul etmedik. Yüzde yüz yerli sermayeli bir holdingiz" bilgisini verdi.

 

- "HD İskender, franchise vermeyen ulusal ve yerel tek zincir"

 

HD İskender şubelerinin hepsini grup olarak kendilerinin açtığını vurgulayan Demirağ, şöyle devam etti: “Franchise vermeyen ulusal ve yerel tek zincir grubuyuz. Zoru seçip kendi yapımızı kurmaya gayret ettik. Kalitemizden ödün vermemek için franchise sistemine çok sıcak bakmadık, bu sebeple tüm şubelerimizi biz işletmekteyiz. Firmamıza bayilik almak için çok sayıda başvuru oluyor ancak maalesef şu anda yurtiçi ve yurtdışı bayilik taleplerine olumlu dönüş yapamıyoruz."

2020 sonuna kadar açmayı planladıkları şube sayısının 50 olduğunu kaydeden Demirağ, bu noktada öncelikli amaçlarının şube sayısını arttırarak büyümek değil, verimliliği yüksek olan ve daha çok misafir ağırlayabilecekleri doğru lokasyonları tercih etmek olduğunu belirtti. Demirağ "HD Holding bünyesine 2016'da yeni bir marka kazandırma amacımız var. 2016 yılında HD iskender'in 10 veya 15 şubesini açma hedefimiz var" şeklinde konuştu.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Volkswagen 5 bin doları ödeyecek cezadan kurtulacak
Egzoz gazı skandalı yüzünden ABD ile başı dertte olan Alman otomobil devi Volkswagen, son anda ABD’li...

Haberi Oku