Ekonomi:

Google, geliştirdiği uygulamarda bulunan hataların tespitini yapanlara ödediği 50 bin dolarlık ödülü 100 bin dolara çıkardı.

Dünyanın en büyük şirketi olma ünvanına sahip olan Google,Chromebook adlı uygulamasında ciddi bir güvenlik açığını bulan kişiye 100 bin dolar ödül vereceğini duyurdu.

Chrome tarayıcı, Chromebook ve Chromium adlı uygulamaların da ortaya çıkan ve henüz çözülmemiş olan bir güvenlik açığı için ödeyeceği ödül miktarını arttırdı.
Google Chromium adlı işletim sisteminde bulunan bu açık sayesinde . Misafir (Guest) hesabıyla oturum açan bir kişi yönetici haklarına sahip olabiliyor.

Bu durum Google'ın bügüne kadar karşılaştığı açıklar içersinde en ciddi olanı olarak tanımlandı. Bilindiği üzere Chromebook adını taşıyan ve firma tarafından düşük bir bedelle piyasa sunulan bilgisayarın işletim sistemi olarak Chromium kullanıyor.

Google bu hatayı keşfettikten sonra bu hatanın nereden kaynaklandığının bulunması için 50 bin dolar ödül koydu. Fakat bu güne kadar bir çözüm bulunamayınca ödül miktarını 100 bin dolara çıkardı.

2010 yılından bu yana toplam 6 milyon doları bütçesinden bu tür hataları bulanlara ayıran firma. 2015 yılında 2 milyona yakın ödülü hataları bulanlara dağıttı.
Bugüne kadar toplan 750 hata için 300 hata avcısına Google tarafından değişik meblağlarda ödemeler yapıldı.

Eğer hatayı bulursanız aşağıdaki linki kullanarak hatayı google a bildirebilirsiniz.

http://code.google.com/p/chromium/issues/entry

Chorome Os Tanıtım videosu


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Volkswagen 5 bin doları ödeyecek cezadan kurtulacak
Egzoz gazı skandalı yüzünden ABD ile başı dertte olan Alman otomobil devi Volkswagen, son anda ABD’li...

Haberi Oku