Ekonomi:

YDA Group, finans dünyasının oscarları olarak da adlandırılan Bonds&Loans Türkiye Ödülleri nde 6 kategoride ödül aldı

YDA Group'tan yapılan açıklamaya göre, şirket, 100'den fazla anlaşmanın başvurduğu ve 13 ülkeden 3 bin kişinin oy kullandığı yarışmada 200 milyon liralık tahvil ihracı ile "Yılın Yerel Tahvil Bono İhracı" kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Dalaman Havalimanı Projesi ile "Yılın Ulaşım Finansmanı Anlaşması" alanında birincilik ve "Yılın Sendikasyon Kredisi"nde  ikincilik ödülünü alan YDA, Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Projesi ile "Yılın Proje Finansmanı", "Yılın Sendikasyon Kredisi Anlaşması" ve "Yılın Yapılandırılmış Finansmanı Anlaşması" kategorilerinde üçüncülük ödüllerine değer bulundu.

Ödül töreninde konuşan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, 200 milyon liralık tahvil ihraçlarında, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) ilk kez bir reel sektör ihracına katılarak ihracın yüzde 20'sini tek başına almasının, sadece kendileri için değil, Türkiye'ye duyulan güveni göstermesi açısından da büyük önem taşıdığını kaydetti.

Arslan, ödül alan tahvil ihraçları ile Dalaman Havalimanı ve Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü projelerinin kendi alanlarında ilkleri barındırdığını aktardı.

Tahvil ihraçlarında EBRD'nin ilk kez Türk lirasına yatırım yaptığını ifade eden Arslan, Dalaman Havalimanı'nın ise "EBRD'nin finanse ettiği ilk bölgesel havalimanı" olma özelliği taşıdığını bildirdi.

Arslan, "Türkiye'nin ilk şehir hastanesi projesi olan Kayseri Şehir Hastanesi; şehir hastaneleri arasında finansmanında anlaşma sağlanan ilk proje. İlkleri barındıran projelerimizin ödüllendirilmesi grubumuz adına gurur verici" ifadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Volkswagen 5 bin doları ödeyecek cezadan kurtulacak
Egzoz gazı skandalı yüzünden ABD ile başı dertte olan Alman otomobil devi Volkswagen, son anda ABD’li...

Haberi Oku