Ekonomi:

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, 4.500 lira maaşla personel alımı yapacak. 5 asistan, 60 stajyer hava trafik kontrolörü alacak. Alınan personeller en geç 2 yıl içersinde kadroya geçecek.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi kadrosunu genişletiyor. Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü taşrada istihdam edilmek üzere 5 asistan, 60 stajyer hava trafik kontrolörü alacak. Stajyer olarak kuruma kabul edilen adaylar, ilk etapta 4 bin 500 lira maaş alacak. En geç iki yıl içerisinde de kadroya geçecek.

DHMİ’nin Resmi Gazete’de yer alan ilanına göre, taşrada istihdam edilmek üzere alınacak olan 5 asistan hava trafik kontrolörlüğü ve 60 stajyer hava trafik kontrolörlüğü pozisyonları için başvurular değerlendirilecek. Kurum, beşi asistan 60’ı ise stajyer olmak üzere 65 hava trafik kontrolörü alacak. Stajyer olarak kuruma kabul edilen adaylar, ilk etapta 4 bin 500 lira maaş alacak.

En geç iki yıl içerisinde de kadroya geçecek. Stajyerlerin kadro aldıktan sonraki maaşları ise altı bin lira civarında olacak. Adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 almış olması şart aranıyor. Adayların ayrıca, 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olması aranan bir diğer şart. Adaylar hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan gibi bozukluklarının olmaması gerekiyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Volkswagen 5 bin doları ödeyecek cezadan kurtulacak
Egzoz gazı skandalı yüzünden ABD ile başı dertte olan Alman otomobil devi Volkswagen, son anda ABD’li...

Haberi Oku