Ekonomi:

Commerzbank Mali İşler Direktörü Engels: Bankacılık sektörü için çerçeve koşulları zor ve öngörülebilir gelecekte zor olmaya devam edecek. Bu nedenle daha yalın, verimli ve müşteri odaklı olma amacımızı sürdüreceğiz

FRANKFURT (AA) - Almanya'nın en büyük bankalarından Commerzbank'ın bu yılın ikinci çeyreğindeki net karı yıllık bazda 280 milyon avroya yükseldi.

Commerzbank'tan yapılan açıklamada, bankanın geçen yılın ikinci çeyreğinde 100 milyon avro olan net karının bu yılın aynı döneminde 280 milyon avroya çıktığı kaydedildi.

Açıklamada, net karın iki katından fazla artmasında bankanın orta ölçekli şirketler ve bireysel müşterileriyle olan işlerini güçlendirmesinin etkili olduğuna işaret edildi.

Bankanın net faaliyet karının da arttığı belirtilen açıklamada, geçen yılın ikinci çeyreğinde 257 milyon avro olan net faaliyet karının bu yılın aynı döneminde 385 milyon avroya ulaştığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Commerzbank Mali İşler Direktörü Stephan Engels, yılın ikinci yarısında sürdürülebilir büyümeyi devam ettirme niyetinde olduklarını ve bu nedenle 2015 mali yılında gelir ve pazar paylarını büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Bankacılık sektöründeki zorluklara işaret eden Engels, "Bankacılık sektörü için çerçeve koşulları zor ve öngörülebilir gelecekte zor olmaya devam edecek. Bu nedenle daha yalın, verimli ve müşteri odaklı olma amacımızı sürdüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Volkswagen 5 bin doları ödeyecek cezadan kurtulacak
Egzoz gazı skandalı yüzünden ABD ile başı dertte olan Alman otomobil devi Volkswagen, son anda ABD’li...

Haberi Oku