Dünya:

Teröristler, Pakistan'da Bacha Khan Üniversitesine yaptıkları saldırıda en az 21 öğrenci katledildi. Saldırganlar can kayıbını arttırmak için tören saatini seçti.

Ordu sözcüsü General Asım Bajwa'nın yaptığı açıklamalara göre; teröristler saldırıyı üniversitede bölüm bölüm gerçekleştirdi. Üniversitede olaydan sonra yapılan ilk incelemede 21 öğrencinin öldüğü belirlendi. Ayrıca General Asım Bajwa 4 militanın öldürüldüğünü bildirdi.

Saldırı, Peshavar'a 21 km yakında Charsadda da bulunan Bacha Khan Üniversitesinde gerçekleştirildi.Olay, 2014 yılında Pakistan Talibanı tarafından yapılan ve 132'si çocuk toplam 145 kişinin öldüğü saldırının 25 km yakınında gerçekleşti.

Pakistan Talibanının Gijar grubundan Umar Mansoor'un yaptığı açıklamada "Olay Pakistan Ordusunun yaptığı operasyonlarla ilişkili ."derken Saldırıyı Paskistan Talibanına bağlı Gijar Grubunun üslendiğini duyurdu.

Saldırıya Pakistan Polis Teşkilatı ve Pakistan Ordusu müdahale etti. Yaşanan silahı çatışmada çok sayıda patlama sesi duyulduğu açıklandı.

Daily Pakistan haberine göre 4 güvenlik görevlisi çatışmalar sırasında yaralandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Damat kiralık Ferrari'yi pert etti !
İngiltere'de düğünü için 240 bin sterlin değerinde bir Ferrari 450 spider kiralayan Usman Ali adındaki...

Haberi Oku