Dünya:

Kız doğuyor büyüyünce erkek oluyorlar! Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan Salina Köyü’nde bilim dünyasının ‘ağzını açık bırakan’ dünyada görülmemiş bir ‘cinsiyet değişimi’ yaşanıyor.

Dominik’te kadın üreme organı ile dünyaya gelen ve ergenliğin başladığı ortalama 12’li yaşlarda ‘erkeğe’ dönüşen çocuklar bulunuyor…

Habere göre, köyde yaşayan her 90 çocuktan biri, kız çocuğu gibi görünürken, ergenliğe girdiklerinde penis ve testislerinin ortaya çıkmasıyla kısa süre içinde erkeğe dönüşüyor.

İŞTE İNANILMAZ DEĞİŞİMİN SEBEBİ…

Cinsiyet değiştiren çocukların sırrı 1970’lerde Amerikalı Doktor Julianne Imperato-McGinley tarafından çözüldü. Imperato-McGinley’nin keşfine göre, çocuklar XY kromozomu ile dünyaya geliyor. Biyolojik açıdan erkek olmalarına rağmen anne karnında erkek üreme organının şekillenmesini sağlayan bir enzim bulunmuyor. Enzim ergenlik döneminde salgılandığı için cinsel organları sonradan oluşuyor. 

CARLA YAVAŞ YAVAŞ CARLOS’A DÖNÜŞÜYOR…

‘Hayata Geri Sayım’ isimli belgesel çekimleri için köye giden BBC ekibi, erkeğe dönüşme belirtileri göstermeye başlayan 7 yaşındaki Carla ile de görüştü. ‘Carlos’ adını almaya hazırlanan Carla’nın 5 yaşındayken omuzlarının gelişmeye başladığı ve diğererkek çocukları ile kavga etmeye çalıştığı aktarıldı. Ergenlikten sonra erkeğe dönüşen çocuklardan bazıları ise eski isimleriyle yaşamına devam ediyor.

Anahtar Kelimeler
Kızlar Erkek Oluyor
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Damat kiralık Ferrari'yi pert etti !
İngiltere'de düğünü için 240 bin sterlin değerinde bir Ferrari 450 spider kiralayan Usman Ali adındaki...

Haberi Oku