Dünya:

Avrupa Parlementosundan Jaume Duch Guillot'un yaptığı açıklamada: Brüksel saldırısını düzenleyen teröristlerden birinin 2009 - 2010 yılları arasında Avrupa Parlementosunda temizlik işçisi olarak 1 ay süre ile çalıştığını belirtti.

Açıklamada teröristin kimliğine dair bilgi yer almamasına rağmen, AB'den bir yetkilinin verdiği bilgiye göre saldırganın Najim Laachhraoui olduğu söyleniyor.Najim Laachhraoui, geçen yıl pariste 130 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısnda bomba yeleklerini hazırladığı şüphesi ile aranıyordu. Teröristin Zaventem Havaalanı'nı hedef alan iki kardeşten biri olduğu biliniyor.

Avrupa Parlementosu'nun temizlik işlerini yapan firma, adı geçen teröristle ilgil o dönemde güvenlik soruşturması yapıldığını ve sabıka kaydının bulunmadığına dair bilgilerin ibraz edildiğini duyurdu.

Belçika Başbakanı Charles Michel terör olayları ile ilgili yaptığı açıklamada; ülkesinin terörle mücadelede başarısız bir devlet olmadığını dile getirdi. 22 Mart'ta yapılan saldırıda her yetkilinin payı olduğunu kabullenmesi gerektiğinide ayrıca sözlerine ekledi.

Olaylardan sonra bir dizi önlem alan Belçika hükümeti, ön ödemeli cep telefonlarının satışının yasaklanmasını sağlamıştı. Brüksel'de havaalanı ve metro istasyonuna düzenlenen bombalı saldırılarda 32 kişi hayatını kaybetmiş 270 kişi yaralanmıştı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Damat kiralık Ferrari'yi pert etti !
İngiltere'de düğünü için 240 bin sterlin değerinde bir Ferrari 450 spider kiralayan Usman Ali adındaki...

Haberi Oku