Dünya:

U2 grubunun solisti Bono, ABD Kongresi’nde katıldığı oturumda uluslararası yardımların, şiddet içeren aşırılıkla mücadelede ve giderek büyüyen küresel sığınmacı krizinde “siper” olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde bir grup ABD’li senatörle Gaziantep’teki sığınmacı kampını ziyaret eden İrlandalı efsane müzik grubu U2’nun solisti Bono, Senato Tahsisatlar Komitesinin dış operasyonlarla ilgili alt komitesindeki şiddet içeren aşırılıkla ilgili oturuma katıldı.

Şiddete dayalı aşırılık yanlısı gruplar ve giderek büyüyen mülteci kriziyle mücadelede uluslararası maddi yardımların önemine değinen Bono, “2016 yılında yardımlar bir hayır işi değil, ulusal güvenlik meselesidir” ifadesini kullandı. Yardımların artık bir hayır işi olarak görülmemesi gerektiğini dile getiren Bono, “Bu yardımlar, fakirlikle savaşmak ve yardımları daha nitelikli hale getirmek için yönetimi geliştirmeye odaklı düzgün bir şekilde yapılırsa, bu, çekim gücü artan Levant ve Sahil bölgesinde şiddet içeren aşırılığa karşı en iyi siperimiz olabilir” diye konuştu. Bono, ABD’nin bugüne kadar sunduğu maddi yardımları sürdürmesi gerektiğini kaydetti. Kaynak: www.trthaber.com

Anahtar Kelimeler
U2BonoABD Kongresi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Damat kiralık Ferrari'yi pert etti !
İngiltere'de düğünü için 240 bin sterlin değerinde bir Ferrari 450 spider kiralayan Usman Ali adındaki...

Haberi Oku