Dünya:

ABD ulusal istihbaratının direktörü James Clapper'ın kişisel hesapları hacklendi. Hackerın Verizon sistemini kandırarak Clapper'ın kişisel hesaplarını ele geçirildiği tahmin ediliyor.

CIA Direktörü John Brennan’ın ardından, Milli İstihbarat Direktörü James Clapper da hacker’lardan nasibini aldı.

Olayla ilgili açıklama yapan Brian Hale, Clapper’ın şahsi hesaplarına ait bilgilerin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğini açıklarken, olayın gerçekleşme şekliyle ilgili bilgi vermedi.

Motherboard internet sitesinde yer alan haberde ise, Clapper’ın hack’lenmesiyle ilgili iddialar farklı bir boyuta taşındı. İnternet sitesi, Clapper’ın bilgilerini ele geçiren hacker’ın daha önce CIA Direktörü John Brennan’ı da hack’leyen “Cracka” olduğunu öne sürdü.

Cracka, siteye verdiği röportajda Clapper’ın ev telefonu, interneti ve eşi Susan’ın Yahoo e-posta adresini ele geçirdiğini söyledi. Clapper’ın ev telefonunu hack’leyen “Cracka”, ona gelen çağrıları “Özgür Filistin Hareketi” kurucusu Paul Larudee’ye yönlendirdiğini de sözlerine eklerken, Larudee, Clapper’ı arayanların kendisine ulaştığını teyit etti.

“Cracka”, kendisini ABD politikalarını protesto eden bir lise öğrencisi olarak tanımlıyor. Genç hacker, Verizon’u kandırarak Clapper'ın hesabına erişim sağladığını söylüyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Damat kiralık Ferrari'yi pert etti !
İngiltere'de düğünü için 240 bin sterlin değerinde bir Ferrari 450 spider kiralayan Usman Ali adındaki...

Haberi Oku